MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Archivní lahůdka Československo – Kanada z OH 1968 znovu na obrazovkách

Praha – Česká televize připravila pro své diváky v rámci Archivu Z další lahůdku: unikátní záznam utkání hokejové reprezentace proti Kanadě na olympijských hrách v roce 1968 v Grenoblu. Přenos se zachoval kompletní s původním komentářem, slyšet tak můžete i hlas, který mají sportovní fanoušci spojený s jiným sportovním odvětvím. Duel vysílá v pondělí od 20:05 ČT sport.

Luboš Pecháček, známý to motoristický komentátor, začínal u hokeje. Po boku Karola Poláka provázel i duelem Československa s Kanadou. "Dělal to svým způsobem. Občas trochu moc hokejistům radil, ale komentář je veden perfektní češtinou," uvedl šéfkomentátor ČT Robert Záruba.

Čechoslováci po dvou třetinách prohrávali 0:3. Během dvou minut však zvládli snížit na rozdíl jediné branky a bojovat o vyrovnání. Povedená třetina dodala týmu sílu k tomu, aby v následujícím zápase porazil Sovětský svaz - poprvé po osmi letech.