TCL V Repre

Zlín v osmifinále Vyzývacího poháru nestačil na Alexandrupolis

Zlín - Volejbalisté Zlína prohráli v prvním osmifinále Vyzývacího poháru s řeckým celkem Ethnikos Alexandrupolis 0:3. Na hladké porážce se podepsaly zejména nezvládnuté koncovky druhého (24:26) a třetího setu (30:32). Odveta se v hale čtvrtého týmu řecké nejvyšší soutěže uskuteční ve středu 21. ledna.

Sestřih utkání Zlín - Alexandrupolis

"Odehráli jsme navzdory prohře dobré utkání," řekl zlínský trenér Roman Macek. "Soupeř vynikal zejména dobrými bloky. Bohužel jsme nezvládli koncovky druhého a třetího setu, ve kterém jsme nevyužili tři setboly ke zvratu," litoval Macek. Osmý celek české extraligy odvrátil čtyři mečboly, ale na pátý už nestačil.

Úvodní zápas osmifinále Vyzývacího poháru volejbalistů:

Fatra Zlín - Ethnikos Alexandrupolis 0:3 (-19, -24, -30) Nejvíce bodů: Kolář 17, Uchytil 12, Vašíček 11 - Andrič 17, Cuk 13, Dalakuras 11. Rozhodčí: Tubylov (Rus.), Murylo (Est.). Čas: 86 min. Diváci: 500. Odveta v Řecku se hraje 21. ledna.