Následuje
Branky, body, vteřiny

Zlín ukončil zmar. Proti Ústí vyhrál poprvé set a také celý zápas

Volejbalisté Fatry Zlín prožili hororový vstup do sezony. V prvních pěti střetech nejenže nedokázali ani jednou vyhrát, ale nezískali ani set. V zápase proti šestému Ústí nad Labem ale ukázali, že by nemuseli být tak velkými otloukánky. Favoritovi darovali jen třetí sadu poměrem 23:25 a celkově vyhráli 3:1 na sety. Aby nespadli do baráže, potřebují na poslední Beskydy dohnat dvoubodovou ztrátu.

Radost volejbalistů Fatr Zlín
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Zlíňané proti Ústí uspěli poprvé od března 2017. Severočeši v sobotu vybojovali překvapivě tři body v hale bronzového týmu uplynulé sezony Ostravy po třísetové výhře, v úterý absolvovali pětisetové drama v Českém poháru v Dobřichovicích a už dnes se rvali ve Zlíně o další úspěch.

Fatra získala první set 26:24 a pak i druhý (25:20), až pak se prosadili ústečtí favorité, ale v závěru byli opět lepší domácí. Ačkoli si v poslední době stěžovali na nevyrovnanou obranu, dnes se jim povedlo 12 bodových bloků a na síti byli celkově úspěšnější. Nejvíce bodů pro Zlín (21) získal univerzál Jiří Adamec, v ústeckém dresu získal 16 bodů chilský smečař Vicente Parraguirre.

Výsledky 7. kola extraligy volejbalistů

Zlín - Ústí nad Labem 3:1 (24, 20, -23, 19).
Nejvíce bodů: Adamec 21, Vašíček 18, Čech 15 - Parraguirre 16, Kramar 13, Tibitanzl a Januzovič po 10.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy