Golf Time

Pražští Lvi vstoupili do sezony vítězstvím nad Ostravou

Vítězství pražských Lvů nad Ostravou zahájilo novou sezonu extraligy volejbalistů. Čtvrtý celek uplynulého ročníku doma nepovolil omlazenému soupeři ani set. Opírat se mohl o reprezentačního nahrávače Jakuba Janoucha či nové posily libero Milana Moníka a Valerije Toduu. Obhájce titulu Karlovarsko vyhrálo na palubovce Odolené Vody 3:1.

Volejbaloví Lvi vykročili do extraligy výhrou nad Ostravou

Ukrajinský blokař Todua zamířil k ambiciózním Lvům z Českých Budějovic, Moník z Beskyd.

Ostravský celek naopak oslabili svými odchody opory David Janků, Oliver Sedláček či kouč Jan Václavík, který trénuje ve Švýcarsku.

Nahradil jej Slovák Richard Vlkolinský. První a třetí set byli hosté vyrovnaným soupeřem, prohráli 22:25 a 24:26.

Karlovarsko v Odolené Vodě získalo první dva sety, ale domácí se nevzdali. V třetí sadě snížili a také ve čtvrté byli obhájcům titulu vyrovnaným soupeřem. Závěr však i díky celkovým 22 bodům univerzála a nejlepšího hráče minulé sezony Patrika Indry lépe zvládlo Karlovarsko.

"Odolka se představila v tom nejlepším světle, o to má naše vítězství větší cenu. Vyhráli jsme, protože jsme se v koncovkách s výjimkou třetího setu vyvarovali zbytečných chyb," řekl trenér vítězů Jiří Novák. "Škoda prohraných koncovek druhé a čtvrté sady, kde jsme chybovali, což nás stálo lepší výsledek," uvedl domácí kouč Pavel Satoranský.