Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kanonýři v Kroměříži

Čeští volejbalisté smetli v Evropské lize Belgii 3:0

Zvítězili jednoznačně 3:0 na sety a jsou jediným neporaženým týmem ve skupině C. Čeští volejbalisté navázali na úspěšný vstup do Evropské ligy a po Estonsku vyhráli i nad Belgií. Další zápas čeká národní tým ve středu večer v Lotyšsku, které po úvodní porážce s Belgií nestačilo doma ani na Estonsko a podlehlo 2:3.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští volejbalisté jasně přehráli Belgičany

Trenér Jiří Novák poslal do zápasu stejnou základní sestavu jako ve středečním vítězném utkání v Estonsku. Jeho svěřenci si v prvním setu vypracovali až pětibodový náskok a do koncovky šli s pohodlným vedením 20:16. Pak se Belgičané vzchopili a srovnali na 23:23. Setboly ale měli jen Češi a druhý proměnili, takže zvítězili 26:24.

"I když jsme pořád vedli, tak jsme byli trochu netrpěliví. Nechtěli jsme akceptovat dospělý volejbal, respektive volejbal, který hrajou mužstva na vrcholové úrovni. Byli jsme netrpěliví, dělali jsme zbytečné chyby," hodnotil úvodní sadu trenér Novák.

Ve druhé sadě byli čeští volejbalisté od začátku o několik bodů vepředu a ve střední části odskočili až na sedm bodů. Díky úspěšné obraně na síti po podání kapitána Adama Zajíčka vedli před závěrečnou pasáží sady dokonce 20:13. Tentokrát žádné drama nedopustili a vyhráli 25:16.

Rozdíl byl v této fázi zápasu na bloku i v útoku. Český tým zapsal ve druhé sadě pět bodových bloků, zatímco soupeř jen jeden. V útoku byli domácí výrazně úspěšnější. Univerzál Patrik Indra bodoval ze všech sedmi nahrávek, které ve druhé sadě dostal.

Do třetího setu vstoupili Češi raketově. Při Zajíčkově podání si Belgičané dlouho nedokázali připravit útok, otočili až na devátý pokus za stavu 9:2. Rozjetý domácí tým nezastavoval, na začátku druhé poloviny setu vedl 17:7. Nakonec třetí sada skončila třináctibodovým rozdílem a po 79 minutách se mohla zhruba tisícovka fanoušků ve sportovní hale Klimeška radovat z výhry.

Nejproduktivnějším hráčem českého výběru byl sedmnáctibodový univerzál Indra. Zdatně mu sekundoval smečař Jan Galabov, který zapsal 15 bodů.

Projevila se nezkušenost hostů. "Od začátku jsme diktovali tempo zápasu, bylo jen na nás, jak k tomu přistoupíme. Věděli jsme, že Belgičani jsou mladí nevyzrálí kluci, kteří si toho dospělého volejbalu ještě moc neužili, takže bylo jenom na nás, jestli je budeme držet pod sebou, nebo jim dáme čuchnout," řekl blokař Zajíček.

ČR - Belgie 3:0 (24, 16, 12)

Rozhodčí: Porvazník (SR), Grabovský. Čas: 79 min. Diváci: 1050.

Sestava a body ČR: Licek 5, Zajíček 5, Indra 17, Galabov 15, Polák 5, Janouch 2, libero Moník - Šulista, Šotola 2, Bartůněk, Čech 1, Trojanowicz.

Nejvíce bodů Belgie: Dermaux 10, Desmet 8, Reggers 7.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články