Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Tři zápasy, tři výhry. Volejbalistky v kvalifikaci ME porazily i Slovinsko a jsou blízko postupu

Vstup do kvalifikace mají výborný. České volejbalistky vyhrály v boji o postup na mistrovství Evropy i třetí utkání ve skupině F. Tentokrát si svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose poradily se Slovinskem, které zdolaly 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15.

zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

"Zpočátku jsme se trápily, ale máme tři vítězství a za sebou velký krok. Po tomto turnaji jsme favoritkami," řekla kapitánka a smečařka Andrea Kossányiová.

Volejbalistky byly v prvním setu v rozhodujících momentech nepřesné. Od stavu 21:21 prohrály čtyři míče v řadě a ztratily první set v turnaji.

"První set jsme začaly trošku pozvolna, bylo to studené, nervózní. Ale pak jsme to dostaly pod kontrolu," hodnotila Kossányiová.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko postupu na ME

Od druhé sady ale zlepšily servis. Odtáhly soupeřky od sítě, už nečelily tolika útokům středem a zpomalily bodový příděl od Erženové, která přesto zaznamenala 21 bodů. Na podání se dařilo osmnáctibodové blokařce Trnkové, jež byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání.

Trenérovi vyšlo i střídání. Od třetí sady naskočila do základní šestky smečařka Hodanová místo Mlejnkové. Češky se uklidnily a výměnám postupně dominovaly. Závěrečný čtvrtý set vyhrály rozdílem devíti bodů a duel dlouhý 99 minut ukončila univerzálka Orvošová.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. "Vstup (do kvalifikace) jsme měly dobrý, neztratily jsme bod, ale není hotovo. Bosna doma může zazlobit ještě víc," řekla nahrávačka Kateřina Valková.

Na ME, na němž bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí z každé skupiny dva celky.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy