Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal po našem

Zemřel Zdeněk Pommer st. S 11 tituly nejúspěšnější volejbalový kouč v lize

Ve věku 76 let nečekaně zemřel bývalý volejbalový trenér Zdeněk Pommer starší. O jeho úmrtí informoval Český volejbalový svaz. Pommer byl s 11 tituly nejúspěšnějším trenérem v české a československé mužské lize, mezi lety 1990 a 1991 vedl i reprezentaci.

Je nám líto, video expirovalo.
Ve věku 76 let zemřel Zdeněk Pommer starší

Jako aktivní volejbalista byl ligovým nahrávačem. Trenérskou kariéru zahájil na konci sedmdesátých let. Proslavil se na lavičce volejbalistů Rudé hvězdy Praha, později přejmenované na Olymp Praha, kde trénoval čtrnáct let. V letech 1982 až 1992 s tímto týmem získal sedm domácích titulů.

Po zrušení extraligového družstva Olympu Praha odešel do Ústí nad Labem, které dovedl k titulu v roce 1995. Po ročním angažmá v Liberci se na lavičku Setuzy vrátil a vybojoval s ní prvenství v nejvyšší soutěži i v letech 1997 a 1998. Z posledního triumfu na domácí scéně se radoval před dvaceti lety jako kouč Českých Budějovic. Celkem v nejvyšší tuzemské mužské volejbalové soutěži strávil na lavičce 30 sezon.

Jeho rukama prošla řada elitních českých volejbalistů jako Milan Hadrava, Martin Kop, Jiří Novák, Jakub Novotný, Milan Fortuník nebo Michal Nekola. Díky svým úspěchům se stal Pommer členem Síně slávy českého volejbalu. "Do volejbalového nebe odešla jedna z legend. Volejbalista tělem i duší," uvedl svaz.

Poslední rozloučení s úspěšným koučem přezdívaným Pompe se uskuteční 16. listopadu od 11:00 ve strašnickém krematoriu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články