Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Zemřel volejbalový mistr světa Groessl. Sportu byl věrný až do konce života

Zemřel volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy a bronzový medailista z olympijských her v Mexiku o dva roky později Zdeněk Groessl. Bylo mu 82 let. O jeho úmrtí dnes informoval na svém webu klub Olymp Praha, za který hrál a v němž po skončení kariéry působil jako trenér.

Je nám líto, video expirovalo.
Zemřel volejbalový mistr světa Zdeněk Groessl

"S hlubokým zármutkem Vám musíme oznámit, že nás opustil 'MISTR' pan Zdeněk Groessl," napsal Olymp.

Rodák z Plzně, přezdívaný Patař, se vedle světového zlata podílel s reprezentací Československa na dvou stříbrech z mistrovství Evropy (1967 a 1971). V dresu tehdejší Rudé hvězdy Praha se stal dvakrát mistrem republiky (1966 a 1972). Olympu poté zůstal věrný jako trenér mužů a asistent Stanislava Mitáče u žen.

Sportovcem tělem i duší zůstal až do konce života. I dlouho po osmdesátých narozeninách nepohrdl partičkou tenisu s přáteli ani dalšími aktivitami. 

"Volejbal jako takový je můj celoživotní osud," uvedl v medailonku Českého volejbalového svazu před dvěma lety ke stému výročí založení organizace. "Největší úspěch bylo vítězství na mistrovství světa v šestašedesátém tady v Praze. To bylo nepopsatelné. To jsme nečekali, že to vyhrajeme," vzpomínal.

V roce 2017 obdržel Groessl od svazu Cenu za celoživotní dílo. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články