Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Los Evropské konferenční ligy UEFA

Začala olympijská kvalifikace. Volejbalisté sebrali italskému favoritovi set

Čeští volejbalisté na úvod olympijské kvalifikace vzali set favorizovaným Italům. V duelu s čerstvými vicemistry Evropy vyhráli úvodní sadu 26:24, ale pak již měli navrch úřadující světoví šampioni.

Čeští volejbalisté
zdroj: Český volejbal

Svěřenci Jiřího Nováka vstoupili do duelu bez respektu. Dařil se jim servis, bojovali v obraně a v útoku je táhl zejména univerzál Jan Hadrava, který se nakonec s 22 body stal nejproduktivnějším hráčem zápasu. Český tým odskočil na 12:7. Italové pak zatlačili podáním a srovnali krok, ale ve vyrovnané koncovce nevyužili setbol a kouči Novákovi vyšel tah s vysláním Martina Licka na servis. To pomohlo ke dvěma českým bodům za sebou a překvapivému vedení.

Pak ale favorit převzal iniciativu. Ve druhém setu sice Češi třemi bloky v rychlém sledu srovnali na 11:11, ale od stavu 14:14 uhráli ve zbytku sady jen čtyři míče. Nezvládli ani koncovku třetího dějství, kdy se dotáhli na 21:21, ale pak bodovali jen jednou. Ve čtvrtém setu trenér Novák obměnil sestavu. Na smeč poslal Martina Licka místo Jana Galabova a na blok Petra Špuláka za Josefa Poláka, ale k prodloužení zápasu to nepomohlo.

Lídra českého týmu Hadravu potěšila bojovnost českého týmu. "Ukázali jsme, že svoji kůži neprodáme lacino, ale bohužel v určitých momentech byli Italové důslednější. Měli daleko účinnější servis. Hodně mám škodili útokem středem sítě, kde jsme málo balonů ubránili. Tento element rozhodl o celém zápase," uvedl. Každý z dvojice italských blokařů bodoval v útoku devětkrát.

Itálie – Česko 3:1 (-24, 18, 22, 19)

Rozhodčí: Fernández (Šp.), Robb (Kan.).

Sestava a body Česka: Vašina 12, Zajíček 4, Hadrava 22, Galabov 10, Polák 4, Janouch, libero Moník/Pfeffer – Srb, Šotola 2, Licek 4, Špulák 1. Trenér: Novák.

Nejvíce bodů Itálie: Romano 18, Lavia 13, Galassi 12, Sanguinetti 11.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články