BBV po 25 letech

Vstup do sérií zvládli vítězně, první bod slaví volejbalisté Karlovarska a Kladna

Karlovy Vary – Roli favoritů splnili. Volejbalisté Karlovarska i Kladna využili výhodu domácího prostředí a úvodní semifinálová klání shodně opanovali. Západočeši neztratili v duelu proti Českým Budějovicím ani set (25:22, 25:19 a 29:27). Vítěz základní části sice první sadu snadno přenechal soupeři, ale nakonec triumfoval 3:1 (16:25, 25:19, 25:23, 25:19).

Volejbalisté Karlovarska
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Karlovarsko dokázalo zápas ukončit ve třech setech, přestože v závěrečném dějství prohrávalo rozdílem osmi bodů. Koncovku však Západočeši rozhodli pro sebe a Jihostroj zdolali 29:27.

"Jsme doma a ve slepené sestavě musíme riskovat. Servis je činnost, kde musíme být agresivnější. První dva sety nám vycházel, ve třetím setu jsme to dokázali po strašidelném začátku dotáhnout," oddechl si trenér Karlovarska Jiří Novák. Osmnáct bodů si ve vítězném týmu připsali univerzál Ondřej Hudeček a smečař Marek Zmrhal.

Karlovarsko porazilo na úvod semifinále budějovický Jihostroj

Kladno ztratilo s libereckou Duklou hladce první set 16:25, ale poté se rozehrálo a soupeře dostávalo do úzkých především dělovým podáním. Svěřenci Milana Fortuníka si připsali patnáct es. Šestkrát bodoval přímo z podání finský smečař Matti Hietanen.

"Bylo to pro ně strašně těžké. Oni nám dělali to samé v prvním setu. Myslím, že celá série bude právě o servisu," prohlásil kladenský Filip Křesťan. "Když taháte za kratší konec a pak se nad soupeře dostanete, je pod psychickým tlakem. To se nám podařilo," dodal.

Liberecký kouč Michal Nekola souhlasil. "V posledním setu vyšlo domácím vše, co zahráli. Dostali nás pod tlak, z kterého jsme se nedokázali vymanit," podotkl. "Přitom jsme hráli výborně. Pak se to ale otočilo. Myslím, že rozhodla třetí sada," zakončil Nekola.

Výsledky semifinále a skupiny o udržení v extralize volejbalistů:

Semifinále play-off extraligy volejbalistů - 1. zápasy:

Kladno - Liberec 3:1 (-16, 19, 23, 19) Nejvíce bodů: Hietanen 19, Křesťan 16, Hýský 10 - Patucha 22, Leikep 9, Staněk, Stolc a Správka po 8.

Karlovarsko - České Budějovice 3:0 (22, 19, 27) Nejvíce bodů: Hudeček a Zmrhal po 18, Málek 9 - Michálek a Hackworth po 10, R. Mach 8.

Skupina o udržení - 5. kolo:

ČZU Praha - Ústí nad Labem 3:0 (17, 22, 20) Nejvíce bodů: Rybníček 21, Záveský 9, Patočka 8 - Šulava 13, Boehm 9, Ulč 4.

Benátky nad Jizerou - Zlín 2:3 (-21, -31, 20, 20, -10) Nejvíce bodů: Nesvačil 33, Moník 21, Dittrich 10 - Kostoláni 22, Kolář 18, Navláčil 12, Čechmánek 11.