Následuje
SP Německo

Volejbalový univerzál Novotný: Jsem hráč i agent

Praha - Bývalý kapitán české volejbalové reprezentace kývl před sezonou na nabídku Příbrami, kde působí jako hráč i jako asistent trenéra a na sklonku kariéry už rozjíždí své další aktivity spojené s životem pod vysokou sítí. V budoucnu se chce totiž živit jako volejbalový agent. Čtyřiatřicetiletý univerzál mluví několika jazyky a své zkušenosti z předních evropských lig chce investovat do hledání nových talentů, hlavně v zahraničí.

Volejbalový magazín

Jako hráč působil ve Francii, Itálii, Řecku a Polsku. "Za dvanáct let hraní venku jsem si udělal jméno. To je moje výhoda," hlásí Novotný. "Je to samozřejmě velký konkurenční boj, někdy se mi hráče pod sebe získat nepodaří," prozradil.

V českém volejbalovém prostředí mu nikdo neřekne jinak než "Pátek". Jak toto oslovení vzniklo, si sám přesně nevybavuje, ale tuší, z jakého období přezdívka pochází. "Bydlel jsem v Praze na internátě a každý pátek jsem jezdil domů na víkend. Někdo ze starších hráčů mi začal takhle říkat a už mi to zůstalo," přiblížil vznik přezdívky.


Hlavní zprávy