Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Volejbalový svaz požádal o spolupořádání ME žen a prodloužil smlouvu s Athanasopulosem

Český volejbalový svaz podal kandidaturu na pořádání skupiny a vyřazovací části mistrovství Evropy žen v roce 2026. Hrát by se mělo v nově budované hale v Brně. Do roku konání šampionátu, tedy roku 2026, navíc prodloužil smlouvu řecký trenér české reprezentace volejbalistek Jannis Athanasopulos.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalový svaz chce spolupořádat ME žen

O pořadatelství ME 2026 by se mělo rozhodnout do konce roku. Hrát se bude v modelu z posledních let, kdy se o pořadatelství dělí více zemí. Jedna z nich je tzv. prioritní a v ní se konají zápasy o medaile.

Český volejbalový svaz usiluje o pozici druhého pořadatele. V Brně by se měla hrát jedna skupina, čtyři zápasy osmifinále a dvě čtvrtfinále. Hlavní kandidaturu podalo Turecko.

"My máme ambici být dvojkou, dalšími třemi uchazeči jsou Ázerbájdžán, Rakousko a Švédsko," řekl předseda volejbalového svazu Marek Pakosta.

Podle něj je přidělení pořadatelství víceméně formalitou. "Všechny náležitosti jsou předjednané, ale dokud to neschválí správní rada CEV, tak to nechci dávat jako jistotu. Všechny kroky, které jsme dělali, vedou k tomu, abychom uspěli v pozici dvojky," dodal Pakosta.

Volejbalový šampionát by měl být první velkou sportovní akci v Brno Areně na Výstavišti. Plánovaný termín dokončení haly je na jaře 2026.

"Jsme přesvědčeni, že se vše stihne a bude se hrát v nové hale. Brno tak dostojí pověsti volejbalového města číslo 1 v Česku," řekl Jiří Nikodým, předseda představenstva městské společnosti STAREZ-SPORT, do jejíž gesce hala spadá.

ME volejbalistek se v Česku konalo zatím čtyřikrát. V letech 1949, 1958, 1993 a 1997, kdy se hrálo v brněnské hale Rondo, která nyní po rekonstrukci slouží hokejové Kometě.

Athanasopulos prodloužil

"Jsme rádi, že Jannis Athanasopulos bude pokračovat v práci, kterou tu načal a s níž jsme spokojeni," ocenil Pakosta kouče, o jehož služby byl zájem i v cizině. "Rozhodla korektnost i serióznost Jannise, takže jsme se bez problémů dohodli," dodal.

"S podpisem jsem dlouho neváhal. Je to pro mě čest, že Český volejbalový svaz má dál zájem o moje služby. Těším se na turnaj, který, jak doufám, budeme v Brně pořádat. Musíme se na něj skvěle připravit," řekl Athanasopulos.

Řecký trenér přišel k reprezentaci v dubnu 2019 ze Stuttgartu a vystřídal Zdeňka Pommera. Letos na podzim dovedl tým do čtvrtfinále ME, kde české reprezentantky vypadly se Srbskem. Zajistily si však postup do olympijské kvalifikace, v níž v Číně obsadily sedmé místo v osmičlenné skupině a do Paříže se neprobojovaly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články