58. Rally Šumava Klatovy

Volejbalový šlágr patřil Prostějovu. Ukrajinský Prometej vkročil do české extraligy vítězně

Nejlepší ukrajinský tým Prometej Dnipro vstoupil do extraligy volejbalistek výhrou nad Olomoucí. Čtvrtý celek minulého ročníku podlehl v Kutné Hoře hladce ve třech setech a nenavázal na páteční vítězství nad brněnskými Šelmami. Pětisetovou bitvu s KP Brnem opanovaly hráčky Prostějova.

Závěr a ohlasy utkání Prostějov – KP Brno

Pětisetové utkání mezi Prostějovem a KP Brnem vyvrcholil ve zkrácené sadě, kdy domácí Prostějovanky vedly už 8:0 a nakonec ovládly závěrečný set 15:11. Zápas přitom musely otáčet, protože Brňanky vedly po třech částech hry 2:1.

Svěřenkyně zkušeného trenéra Miroslava Čady vyhrály i druhý zápas sezony a po výsledku 17:25, 25:13, 16:25, 25:15, 15:11 vedou neúplnou tabulku. Televizní duel nabídl divoké změny ve skóre. Ve čtyřech setech ani jeden z týmů nepovolil soupeři více než 17 bodů.

"Utkání mělo všechny znaky začátku sezony. Bylo tam hodně chyb, jak na straně naší, tak soupeřově. Nakonec jsme přece jen byli lepší v útoku, i když soupeř měl více bloků," řekl prostějovský trenér Čada.

Podle kouče Brňanek Erika Nezhody rozhodovaly začátky setů. "Oba týmy dobře útočily, nahánělo se to na nahrávce a ve chvíli, kdy se jeden tým dostal nahoru, už bylo těžké pro každý celek se do setu vrátit," uvedl.

Olymp Praha den po prohře s mistrovským Prostějovem uspěl na Hané v duelu s Přerovem, který zdolal 3:0. První výhru mají i Šelmy, které neztratily ani set s Frýdkem-Místkem. Letní posila brněnského týmu, ukrajinská smečařka Hanna Kyryčenková, k vítězství přispěla 21 body.