Kooperativa NBL 2023/2024

Volejbaloví Lvi na Karlovarsko nestačili, Brňané porazili Kladno

Vedoucí celek volejbalové extraligy pokračuje po reprezentační přestávce ve vítězném tažení soutěží. Hráči Karlovarska udělali s pražskými Lvy krátký proces. V hale Lužiny hosté vyhráli 3:0. V dalších sobotních zápasech 14. kola porazil Zlín 3:1 Příbram a Liberec uhrál stejný výsledek v Beskydech. V dohrávce porazili Brňané hráče Kladna 3:1.

Západočeši v Praze získali první i třetí set rozdílem třídy 25:14, ve druhém se Lvi dostali na 22 bodů. Dvacetiletý smečař Vašina byl s 19 body hvězdou zápasu, útočil s úspěšností 61 procent a zaznamenal čtyři esa i bloky.

Volejbalisté Brna vyhráli v Kladně 3:1. Všechny tři body získali svěřenci trenéra Ondřeje Marka na kladenské palubovce jako první tým v sezoně.

Domácí sice vybojovali první set 25:23, ale v dalším průběhu měli navrch hosté. V druhé sadě dokonce Brňané ztratili jen 14 výměn. Pozici nejúdernějšího hráče soutěže potvrdil Daniel Římal, jenž k vítězství pomohl 24 body. Zápas ukončil smečí, kterou proměnil druhý mečbol.

"Ze začátku jsme se hledali. Srovnávali jsme se s halou, měli jsme špatný servis a některé taktické věci nám nevyšly. To se s námi vezlo celý první set," řekl brněnský kouč Marek.

Kladno mělo šanci zápas ještě zdramatizovat v koncovce třetího setu, ale nakonec ho prohrálo 22:25. "Mě mrzí hlavně začátek druhého setu. Když jsme dohnali konec prvního setu, tak jsme se měli uklidnit a pokusit se odskočit. Místo toho jsme zkazili několik bodových situací. Zbytek setu už jsme nějak vypustili a pak už bylo Brno jednoznačně lepší," uvedl domácí trenér Milan Fortuník.