Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Volejbalové Ústí začalo přípravu, řeší ale odchod trenéra. Salona zlákaly Beskydy

Ústecký volejbalový klub se díky ukončení nejvyšší soutěže vyhnul baráži a má pro příští sezonu jistotu setrvání v extralize. Zároveň ale řeší nečekaný odchod hlavního trenéra. Hráčský kádr však zůstal pohromadě, a tak se tým i během nouzového stavu může věnovat uzpůsobené herní přípravě.

Je nám líto, video expirovalo.
Ústečtí volejbalisté zahájili přípravu na písku

Volejbalisté Ústí nad Labem využívají už rozvolněných možností přípravy venku a téměř denně se scházejí na beachvolejbalovém hřišti.

"Je to docela změna takhle si vyrazit zase s klukama na trénink, máme aspoň co dělat. Teď už když otevřeli posilky, tak tam se asi taky podíváme," uvedl blokař Martin Tibitanzl.

V přípravě figuruje i trenér Jakub Salon, ačkoli své angažmá v klubu nečekaně ukončil. Ústecký rodák má podepsanou smlouvu až do července, už ale kývl na nabídku loňského nováčka Beskyd.

"Dostal jsem nabídku od ambiciózního týmu, který chce hrát v budoucnu opravdu asi o ty nejvyšší příčky. A proto mě to zlákalo a chtěl jsem tu šanci využít," připustil Salon.

Ústecký klub má dohodu na pokračování angažmá se všemi dosavadními českými hráči. Klíčové tak bude hledání nového hlavního kouče.

"Oslovil jsem čtyři jména, z toho tři už mi vypadla. Paradoxně se nabízí řada zahraničních trenérů, do této varianty se mi zcela určitě nechce," přiznal generální manažer klubu Miroslav Přikryl.

Hlavní zprávy