Následuje
Švédská rallye

Volejbalové mistry světa Poláky zaskočili na ME Slovinci

Sofia/Busto Arsizio (Itálie) - Volejbaloví mistři světa Poláci skončili na mistrovství Evropy v Sofii překvapivě už ve čtvrtfinále. Favorizovaný celek sice v souboji se Slovinskem dotáhl ztrátu dvou setů, ale v tie-breaku nevyužil mečbol a prohrál 2:3.

Čtvrtfinále ME Polsko - Slovinsko
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

V sobotním semifinále se Slovinsko utká s úřadujícími evropskými vicemistry z Itálie. Ti v repríze finálového zápasu předloňského šampionátu porazili v domácím prostředí v Bustu Arsiziu ruské obhájce titulu a olympijské vítěze z Londýna hladce 3:0. Nyní Italy čeká přesun do Sofie, kde se odehraje závěr turnaje.

Na šampionátu už skončili také obhájci bronzových medailí Srbové, kteří podlehli Francii 1:3. Francouzi, letošní vítězové Světové ligy, budou hrát o finále s domácím Bulharskem, které stejně jako v základní skupině vyhrálo nad Německem ve třech setech.

Slovinci si výrazně vylepší své maximum

Slovinci, které vede italský trenér Andrea Giani, byli dosud na ME nejlépe devátí, jenže tentokrát v osmifinále vyřadili Nizozemsko a pak si odvážně vyšlápli i na Poláky. Ve třetím setu ještě nezvládli koncovku, ale v tie-breaku pak za stavu 13:14 odvrátili mečbol a dalšími dvěma body dotáhli zápas k postupu. Bitva, kterou prodlužovalo časté zkoumání sporných míčů na videu, trvala téměř dvě a čtvrt hodiny.

Italové jsou ze čtveřice semifinalistů jediným týmem, který už ME dokázal vyhrát, a to dokonce šestkrát. Francouzi mají čtyři stříbrné medaile a dva bronzy, Bulhaři se v minulosti na stupně vítězů probojovali pětkrát.

Výsledky čtvrtfinále ME volejbalistů

Slovinsko - Polsko 3:2 (17, 19, -23, -19, 14), Francie - Srbsko 3:1 (22, 23, -14, 20), Bulharsko - Německo 3:0 (19, 23, 23), Itálie - Rusko 3:0 (20, 19, 19).

Semifinálové dvojice: Bulharsko - Francie, Itálie - Slovinsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy