Následuje
SP Rakousko

Volejbalová Grand Prix vrcholí v Ostravě, Češky čeká v semifinále silné Polsko

Ostrava - Druhá divize světové Grand Prix vyvrcholí v Ostravě i za účasti českých volejbalistek. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera se střetnou v semifinále s Polskem a budou usilovat o postup do nedělního finále. Přímé přenosy nabídne v sobotu web ctsport.cz a nedělní medailové zápasy také program ČT sport, duel Česko–Polsko sledujte v sobotu od 19 hodin na ctsport.cz, na webu můžete sledovat také první semifinále mezi Jižní Koreou a Německem od 16 hodin.

České volejbalistky
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Vážíme si toho, že Final Four se hraje na domácí půdě a ještě více si vážím toho, že jsme si to uhráli i výsledkově a není to jen o tom, že jsme pořadatelé. To pro mě má velkou hodnotu. Snažili jsme se na to co nejlépe připravit, ačkoliv cestování bylo velmi náročné, ale to je náročné pro všechny týmy," řekl Pommer.

Češky za uplynulý měsíc projely napříč Amerikou; hrály v Peru, Portoriku i Kanadě. Navzdory velkému cestování se pyšní výbornou bilancí sedmi výher a dvou porážek.

"Není čas na únavu a myslet na nějaký přelet. Únava bude ještě doznívat i potom, ale teď nás žene to, že budeme hrát před domácím publikem. Chceme si to užít a navázat na dobré výkony, které v Grand Prix předvádíme," řekla Iva Nachmilnerová.

Volejbalistky se na Grand Prix střetnou s Polskem

Češky touží domácí turnaj vyhrát. V sobotním semifinále ale musí přejít přes silné Polsko. "Soupeř je to kvalitní, v kvalifikaci mistrovství světa jsme s ním sehráli velice těsné utkání až do tie-breaku. Chce to cílený přístup, agresivní hru, nestačí jen bránit a čekat na jejich chybu. Přijedou polští fanoušci, ale pro nás je to odměna za tu dobu, co jsme byli teď dlouho pryč. Věřím, že nebudeme svázaní a uhrajeme si oba zápasy," řekl Pommer.

Český tým v Ostravě doplnila i Aneta Havlíčková, která s týmem v Americe nebyla a v mezidobí se stihla mimo jiné vdát. "Aneta je lídr mančaftu, byli jsme takhle domluveni, aby si trochu orazila. Ale nezahálela, přijela připravená, čtrnáct dnů trénovala s chlapama," řekl Pommer.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy