Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Toi Toi Cup 2020 Mladá Boleslav

Volejbalisty čeká úvod EL, bude testem před kvalifikací na OH

Praha - Poprvé pod vedením nizozemského kouče Stewarta Bernarda se představí čeští volejbalisté v akci. Úvodní turnaj Evropské ligy, který se uskuteční od pátku do neděle v Rumunsku, se ponese především ve znamení snahy o sehrávání týmu a bude testem před červnovým kvalifikačním turnajem o postup na olympijské hry.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK autor: Jan Sokol

"Turnaj bereme jako dobrou herní prověrku před olympijskou kvalifikací," řekl manažer reprezentace Milan Fortuník před odletem do Rumunska. Oporami týmu jsou zkušení univerzálové Jan Štokr a David Konečný, pro smečaře Jiřího Popelku bude turnaj i zátěžovým testem zraněné nohy. Problémy s palcem má blokař Jiří Král. Celkem je v sestavě pět hráčů z extraligy a sedm krajánků včetně blokaře Aleše Holubce nebo smečaře Karla Linze.

Na nahrávce se budou střídat Ondřej Boula a budějovický Filip Habr. "Máme novou útočnou osu a turnaj nám prověří její sílu a schopnosti," řekl Fortuník. Volejbalisté se v Evropské lize, jejíž úvodní ročník v roce 2004 vyhráli, představí po pěti letech. V Rumunsku se v rámci skupiny B střetnou s domácím výběrem a týmy Turecka a Nizozemska. Pátí ve skupině jsou Rakušané, kteří mají na úvod volno.

Každá země v základní části hostí jeden čtyřčlenný turnaj. Česko pořádá třetí turnaj od 8. do 10. června, o týden dříve budou reprezentanti chybět v Turecku. Ve skupině A jsou obhájci loňského prvenství Slováci a dále Španělsko, Řecko, Izrael a Dánsko. Do Final Four postoupí vítězové skupin, pořadatel závěrečného turnaje a lepší tým z druhého místa.

Nominace ČR na první turnaj Evropské ligy:

Nahrávači: Filip Habr (České Budějovice), Ondřej Boula (Maliye Milli Piyango/Tur.),
Univerzálové: Jan Štokr (Trentino/It.), David Konečný (Tours/Fr.).
Smečaři: Jiří Popelka (Kedzierzyn/Pol.), Karel Linz (Nantes/Fr.), Tomáš Hýský (Liberec), Aleš Správka (Ostrava).
Blokaři: Aleš Holubec (Nantes/Fr.), Jiří Král (Piacenza/It.), Vladimír Sobotka (Ostrava),
Libero: Václav Kopáček (Liberec).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy