Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Havajský Everest

Volejbalistům zajistil výsledek na ME kvalifikaci o Tokio. Konkurence je ale velká

Pokusí se o nemožné. Čeští volejbalisté si na začátku ledna zahrají kvalifikační turnaj o účast na olympijských hrách v konkurenci sedmi předních evropských celků. Díky výsledkům z mistrovství Evropy, na němž obsadili 13. místo, se dostali na turnaj o jedinou letenku do Tokia, který se uskuteční v Berlíně v lednu.

Čeští volejbalisté na mistrovství Evropy
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/CYFRASPORT, via www.imag autor: Jakub Piasecki

Spolu s domácím Německem se do olympijské kvalifikace dostalo sedm celků na základě evropského žebříčku, mezi nimi i Češi. Svěřence Michala Nekoly tak od 5. do 10. ledna čekají tři zápasy se špičkovými soupeři, v případě postupu ze skupiny i více. Los zatím není znám.

Osmičku účastníků spolu s Němci a Čechy tvoří tři semifinalisté probíhajícího ME Srbové, Slovinci a Francouzi a také Belgie, Bulharsko a Nizozemsko. Jistou účast v olympijském turnaji už mají z Evropy Italové, Poláci a Rusové.

Účast na hrách je pro české celky takřka utopií. Mužský šestkový volejbal měl na OH zástupce naposledy v Moskvě v roce 1980, ženy nehrály pod pěti kruhy od Mnichova 1972.

České volejbalistky se zúčastnily v srpnu v Číně světové kvalifikace a v konkurenci Číny, Turecka a Německa obsadily bez bodu poslední místo. Protože pak chyběly na ME, do lednové kontinentální kvalifikace v Apeldoornu se nedostaly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy