Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
OffROAD Maraton 2019

Volejbalistky vzdorovaly Dominikánské republice. Podlehly až v tie-breaku

Olomouc - Českým volejbalistkám se nepodařilo postoupit do Final Four druhé divize Grand Prix. V závěrečném utkání ve skupině v Olomouci prohrály s Dominikánskou republikou 2:3 a v souhrnné tabulce obsadily šesté místo. V Grand Prix si připsaly dvě výhry nad Kanadou a čtyři porážky. Nejlepší hráčkou českého týmu byla Petra Kojdová, která si připsala 28 bodů. Navzdory porážce v pěti setech podaly v tomto zápase české hráčky dosud nejlepší výkon pod vedením nového kouče Němce Alexandera Waibla.

České volejbalistky při příjmu v zápase s Dominikánskou republikou
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Chybělo jen ve vyrovnané bitvě lépe zvládnout závěrečný tie-break. "Na výkon svých svěřenkyň jsem pyšný. Odehráli jsme proti silnému soupeři výborné utkání. Škoda, že nám nevyšla koncovka zápasu. Moje radost mohla být ještě větší," řekl po zápase Waibl.
 
Do zápasu přitom vstoupily české hráčky nervózně, doplácely na chyby v kombinaci a přenechaly soupeřkám iniciativu. Herně se zvedly až v závěru prvního setu, kdy srovnaly na 21:21, koncovku ale nezvládly. Přesto se ve druhém dějství výrazně zlepšily, dostávaly své protivnice častěji pod tlak a umožnily jim uhrát pouze patnáct bodů.
 
Ve vyrovnané bitvě zvládly zámořské soupeřky lépe závěr třetí sady. V následujícím dějství se podařilo českému týmu odvrátit mečbol. Drama rozhodla Trnková, která hned první setbol proměnila bodem přímo z podání.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalistky předvedly proti favoritovi sympatický výkon

V úvodu tie-breaku doplatily české volejbalistky na chvilkovou ztrátu koncentrace. Dovolily soupeřkám rychle získat náskok 5:1 a výsledek se jim už nepodařilo otočit.

Kapitánka vyzdvihla bojovnost celého týmu, výkon Kojdové a diváckou kulisu

"Loučení s turnajem je trochu nostalgické. Musím poděkovat celému týmu za bojovnost a také výborným divákům za povzbuzování. Obdiv v dnešním zápase zaslouží zejména Petra Kojdová," uvedla po utkání kapitánka Tereza Rossiová.
 
Do závěrečného turnaje Final Four příští sobotu a neděli v Plovdivu postoupily vedle domácích Bulharek ještě Dominikánská republika, Polsko a Portoriko, které vyhrálo základní část druhé divize.

Turnaj druhé divize Grand Prix volejbalistek v Olomouci:

ČR - Dominikánská republika 2:3 (-22, 15, -21, 24, -8)

Sestava a body ČR: Trnková 10, Purchartová 7, Smutná, Mlejnková 15, Rossiová 8, P. Kojdová 28, libero Dostálová - H. Kojdová, Vincourová 1, Toufarová 6. Trenér: Waibl.
 
Nejvíce bodů Dominikánské republiky: Valdezová a Martinezová po 15.
   
Bulharsko - Kanada 3:2 (22, -22, -21, 26, 10).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy