World Athletics Continental Tour Gold 2024

Volejbalistky VK Brno se naladily na ligový šlágr výhrou nad Přerovem

Na šlágr volejbalové extraligy se brněnské Šelmy naladily vítězstvím 3:0 nad Přerovem. Vedoucí tým tabulky v předehrávce 24. kola po vyrovnaném prvním setu dominoval a poslední celek soutěže vyprovodil po 69 minutách. V pondělní dohrávce se VK Brno utká s mistrovskou Olomoucí. Utkání odvysílá živě ČT sport a web ctsport.cz od 19:20.

Šelmy z 20 ligových duelů prohrály jen dva a mají náskok pěti bodů před olomouckými šampionkami, které mají odehráno o zápas méně. Přerov v úvodu držel s favoritem krok, pak už se projevila síla brněnského celku. Nejvíce bodující hráčka extraligy univerzálka Soňa Mikysková si vylepšila statistiky o 17 bodů.

"Do prvního setu soupeř vstoupil s nadšením a začal nás tlačit. My jsme naopak vstoupili trochu vlažně. Pak jsme se začali soustředit, trochu více tlačit a soupeř nedokázal udržet tu úroveň, se kterou na nás nastoupil. Druhý a třetí set dopadly jednoznačně," řekl kouč Ondřej Boula.

VK Brno - Přerov 3:0 (24, 15, 16)

Nejvíce bodů: Mikysková 17, S. Janečková 13, Svobodníková 7 - Ruseková 10, Tinklová 7, Semerádová a Kotlabová po 5.