Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Volejbalistky v první přípravě na Polsko nestačily, i když vyhrály poslední set

České volejbalistky prohrály v přípravném utkání ve Walbrzychu s Polskem 1:3 po setech 14:25, 19:25, 19:25 a 26:24. Odveta se hraje ve středu.

Česko - Polsko
zdroj: EPA autor: Srdjan Suki

Po třítýdenní přípravě v Prostějově a Jablonci nad Nisou vyrazil trenér Janis Athanasopulos se svým týmem do Polska. Ve Walbrzychu se hrálo bez diváků. "Nebylo úplně jednoduché domluvit zápasy, hlavně z důvodů překročení hranic. Museli jsme na testování na koronavir a vyplnit hromadu papírů," přiblížil manažer reprezentačních týmů Miloslav Javůrek.

Na začátku zápasu český celek dobře blokoval, ale srážely ho časté nepřesnosti a úvodní set skončil propastným rozdílem 11 bodů. Semifinalistky loňského ME díky nápaditějšímu útoku nedovolily soupeřkám zdramatizovat koncovku ani ve druhé sadě a třetí dějství rozhodly hned počátečním nástupem.

Podle předzápasové dohody se následně hrál ještě čtvrtý set. Pozměněná česká sestava v něm sice přišla o náskok, ale nakonec po polském útoku do autu proměnila třetí setbol.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalistky v přípravě podlehly Polkám

"Viděli jsme, jak na tom jsme a na čem musíme pracovat. Je hodně věcí, které musíme zlepšit, ale proto jsme tady. Jen ve čtvrtém setu jsme byli zablokováni dvanáctkrát, a to se nemůže stát. Musíme hrát chytřeji," řekl trenér Athanasopulos. "Celkově musím říct, že po třech měsících jen tréninku se všechny hráčky snažily. Budeme dál makat, abychom se dostali na maximum," dodal.

Reprezentační výběr se po zrušení Evropské ligy, v níž měl obhajovat loňský titul, chystá na kvalifikaci mistrovství Evropy. Na přelomu srpna a září odehraje turnaje v Lotyšsku a v Bosně a Hercegovině, čtvrtým účastníkem skupiny je Slovinsko.

Polsko - Česko 3:1 (14, 19, 19, -24)

Čas: 116 min. Bez diváků.

Sestava ČR: Valková, Kossányiová, Purchartová, Orvošová, Mlejnková, Trnková, libero Dostálová - Šimáňová, Bajusz, Patočková, Hodanová, Kohoutová, libero Chevalierová.
Trenér: Athanasopulos.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy