Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Volejbalistky si poradily v semifinále s Vietnamem a čeká je souboj o Ligu národů

České volejbalistky porazily na Challenger Cupu ve filipínské Manile po Argentině také Vietnam 3:0 na sety a v neděli si zahrají o postup do elitní Ligy národů. Jejich soupeřkami budou Portoričanky. Nejvíce bodující hráčkou českého týmu při výhře nad Vietnamem byla se 17 body univerzálka Gabriela Orvošová.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalistky si zahrají o Ligu národů s Portorikem

Po zisku stříbra v ostravském finále Evropské ligy má řecký kouč Jannis Atanasopulos naChallenger Cupu kompletní tým, který si zatím počíná suverénně. Nejprve zvládl souboj se sousedem ve světovém žebříčku Argentinou a poté předčil i neznámé vietnamské soupeřky.

Češky si v utkání rychle zjednaly respekt a jen za první set měly šest bodových bloků. Po vyrovnanějším začátku si vytvořily výraznější náskok 15:10. Vietnamky, které v pátek dovedla k výhře proti Filipínám 30 body Tuyen Nguyen, neměly čím konkurovat proti kompaktní české hře.

"Kontrolovali jsme celé utkání a pracovali jsme velmi dobře na bloku. Uhlídali jsme nejlepší hráčku Vietnamu s číslem 10, které se včera podařilo skórovat 30 bodů. Nám se ji dnes podařilo limitovat," ocenil kouč Atanasopulos v tiskové zprávě svazu.

Navíc se českým reprezentantkám dařil i servis a kouč mohl dávat šanci i hráčkám z lavičky. Na první set 25:19 navázaly Češky dalšími triumfy 25:14 a 25:19. Nejvíce bodující hráčkou byla se 17 body univerzálka Gabriela Orvošová. Třináct bodů zaznamenala smečařka Helena Havelková, která strávila ligovou sezonu právě v Portoriku. Celkem Češky předvedly 13 bodových bloků.

"Hráčkám chci moc pogratulovat k postupu do finále. Na takto agresivním třídenním turnaji musíte využít každou minutu, takže teď musíme rychle zregenerovat, analyzovat utkání Portorika a připravit se na zítřejší zápas," dodal řecký trenér.

Finále Challenger Cupu, které rozhodne o jediné postupující zemi do Ligy národů, se odehraje v neděli. České volejbalistky v něm vyzvou Portoriko, které v semifinále porazilo Belgii ve třech setech. S finálovým soupeřem se reprezentantky utkaly naposledy dvakrát v roce 2017 v Grand Prix druhé divize a bilanci měly tehdy vyrovnanou 1:1.

V kvalifikaci o Ligu národů mají třetí šanci na postup. V roce 2019 prohrály v Peru až ve finále s Kanadou 2:3 a před dvěma lety v Zadaru hned ve čtvrtfinále s Belgií (0:3).

Soutěž si příští rok zahraje 18 týmů, o dva více než letos. Z Challenger Cupu na Filipínách postoupí pouze vítěz a účastníky doplní ještě jeden celek ze světového žebříčku, ale v něm jsou před Češkami Belgičanky i Portoričanky.

Challenger Cup volejbalistek, kvalifikace o Ligu národů v Manile – semifinále:

Česko – Vietnam 3:0 (19, 14, 19)

Sestava a body Česka: Jehlářová 10, Orvošová 17, Mlejnková 6, Koulisiani 11, Valková 4, Havelková 13, libera Dostálová/Digrinová – Kneiflová, Pavlová, Bukovská, Faltínová 2, Grabovská, Brancuská. Trenér: Atanasopulos.

Nejvíce bodů Vietnamu: Tuyen 12, Thuy 9. 

Rozhodčí: Asai (Jap.), Burkiewicz (Pol.). Čas: 68 min. Diváci: 681.

Portoriko – Belgie 3:0 (19, 15, 16)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články