Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Volejbalistky si poradily s Chorvatskem a zajistily si postup do Final Four

Samokov (Bulharsko) – Final Four Grand Prix druhé divize bude i s českými volejbalistkami. Postup si pojistily v závěrečném utkání základní části, v němž porazily Chorvatsko 3:1 a v další fázi turnaje za tři týdny v Lublinu potkají domácí Polsko, Nizozemsko a Portoriko.

Radost českých volejbalistek
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Česká reprezentace v šesti zápasech dosáhla čtyř výher a dvou porážek. Nestačila na oba postupující Nizozemsko (1:3) a Portoriko (2:3). Po sobotním vydřeném vítězství nad Bulharskem zakončily svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho turnaj v Samokovu vítězstvím nad posledním Chorvatskem.

"Jsme rádi, že jsme dosáhli důležitého výsledku, kterým je pro nás Final Four," řekl Parisi. "Do závěrečného turnaje se zlepšíme. Čekají nás ale silné týmy. Chci, aby tým sebral odvahu do budoucna," doplnil kouč, jemuž v Grand Prix chyběla opora Aneta Havlíčková kvůli poraněnému kolenu. Do přípravy na mistrovství Evropy už by se měla zapojit.

Po bezchybném výkonu v prvním setu, kdy daly Chorvatky jen 12 bodů, nezvládly české hráčky koncovku druhé sady, ale pak znovu dostaly zápas pod kontrolu. Kouč Parisi pak vyměnil prakticky celou sestavu. I přes malé drama v závěru utkání, kdy soupeřky dotáhly sedmibodové manko na 20:21, splnily Češky roli favorita.

"Věděly jsme, že potřebujeme jeden set, abychom šly dál. Všechny týmy tady byly na podobné úrovni, takže to byla vyrovnaná hra a jsem ráda, že si zahrajeme finále," řekla kapitánka Helena Havelková.

K postupu do finálového turnaje v Lublinu si pomohly i šesti esy, osmi bloky a také 21 body kapitánky Heleny Havelkové.

Grand Prix volejbalistek - skupina M v Samokovu (Bulharsko):

ČR - Chorvatsko 3:1 (12, -22, 21, 21)

Sestava a body ČR: Smutná 1, Vanžurová 13, Havelková 21, Mlejnková 11, Purchartová 5, Trnková 3, libero Melichárková - Toufarová 8, Kvapilová 5, Vincourová 1, Sajdová 3, Kossányiová 3, libero Dostálová.

Bulharsko - Portoriko 3:0 (26, 20, 15)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy