58. Rally Šumava Klatovy

Volejbalistky Prostějova utekly z lopaty Frýdku-Místku

Tři dny po první porážce v extralize doma s Olomoucí, otočily volejbalové mistryně republiky z Prostějova další pohromu a v dohrávce 1. kola ve Frýdku Místku. Hanačky prohrávaly na severu Moravy už 1:2 na sety, ale ještě dokázaly vyhrát.

Radost volejbalistek VK Prostějov
zdroj: VK Prostějov autor: Anry Lukáč

Prostějovské volejbalistky procházejí hektickým obdobím. Ve Frýdku-Místku sehrály pátý duel během sedmi dnů a druhý ve dvou dnech. V úterý svedly úspěšnou pětisetovou bitvu v Přerově o postup do čtvrtfinále domácího poháru.

Svěřenkyně zkušeného trenéra Miroslava Čady dnes vyhrály první set 25:16, další sady ale získal domácí tým 25:21 a 25:16 a favoritkám hrozila další ligová porážka. Vítězstvím 25:17 ve čtvrtém setu si Prostějov zajistil minimálně bod a další získal po výhře 16:14 v tie-breaku, v jehož úvodu přitom prohrával už 2:7.

V čele tabulky má Prostějov šestibodový náskok před Libercem, který má ale dva zápasy k dobru. V sobotu se dnešní soupeři v extralize střetnou znovu, tentokrát ale na hřišti mistra.