Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Volejbalistky Prostějova si poradily s Brnem a jsou ve finále

Brno - Prostějovské volejbalistky postoupily přes KP Brno do finále extraligy a přiblížily se devátému titulu v řadě. Sérii s Brnem vyhrály 3:0 na zápasy. Po dvou výhrách doma na Hané 3:1 prostějovský tým zvítězil v Králově Poli 3:0, tentokrát jim brněnské hráčky nekladly takový odpor a třetí set dokonce prohrály 9:25.

Radost volejbalistek Prostějova
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Ve druhém semifinále má navrch Olomouc, která uspěla v Ostravě 3:0 a při vedení 2:1 na zápasy může sérii ukončit ve čtvrtek. "Kromě druhého setu, který byl vyrovnaný, jsme stále měli navrch. Poučili jsme se z Olomouce z prvního zápasu, družstvo bylo velice koncentrované. Přes vypjatou atmosféru zápasu si myslím, že jsme dnes byli lepší," řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Ostrava na úvod série zaskočila Hanačky v jejich hale výhrou 3:1, pak získal dvě vítězství za sebou favorit, a to bez ztráty setu. "Soupeř nás zatlačil podáním především v prvním a třetím setu. Dnes jsme byli moc při zdi a takto se v domácím prostředí nehraje. Špatně a málo agresivně hrály naše klíčové hráčky, nicméně stav je 1:2 a série trvá," uvedl kouč Ostravy Zdeněk Pommer.

Semifinále play-off extraligy volejbalistek - 3. zápasy:

KP Brno - Prostějov 0:3 (-13, -16, -9)

Nejvíce bodů: Měrková a Mikelová po 7, Pottsová 4 - Rodríguezová 16, Emontsová 12, Gambová 11. Konečný stav série: 0:3.

Ostrava - Olomouc 0:3 (-15, -23, -17)

Nejvíce bodů: Zedníková 12, Toufarová 8, Nachmilnerová 6 - Michalíková 17, Napolitano Šenková 12, Sajdová 10. Stav série: 1:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy