Následuje
ODM 2020: Studio

Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň v Istanbulu 0:3

Istanbul - Volejbalistky Prostějova vstoupily do Ligy mistryň porážkou 0:3 na hřišti Fenerbahce Istanbul. Tureckému týmu dnes podlehly za 76 minut po setech 18:25, 11:25 a 21:25. V bouřlivém prostředí měly volejbalistky Fenerbahce hned od úvodních míčů navrch. Prostějov se sice snažil klást odpor, nedařilo se mu ale se soupeřkami srovnat krok v kombinačních akcích a také na podání. Hanačky se proti favoritovi prosazovaly jen s velkými problémy a na vážnější odpor se zmohly až v posledním setu.

"Hráli jsme proti velmi silnému týmu. Měli jsme problémy v útoku, soupeřky hrály famózně v obraně," řekl trenér Prostějova Miroslav Čada.

Volejbalistky Fenerbahce s dvoumetrovou ruskou hvězdou Jekatěrinou Gamovovou a nejlepší smečařkou loňské italské ligy Chorvatkou Natašou Osmokrovičovou získaly pětibodový náskok, který si udržely až do koncovky prvního setu. Tu také zvládly bez nejmenších problémů. Ve druhé sadě hráčky Fenerbahce ještě více vystupňovaly tempo a své soupeřky důrazem takřka nepustily do hry. Prostějov v této fázi utkání tápal, trápil se na přihrávce a jen s velkými obtížemi se zmohl na odpor. "Gamovová a Osmokrovičová doslova vládly nad sítí a takřka každou přihrávku zakončily jen těžko chytatelnou smečí," uvedl Čada.

Na vážnější odpor se Hanačky zmohly až v poslední sadě, v níž se zlepšily ve všech činnostech. Vedly ještě 19:18, slibný stav ale k zisku sady nedotáhly. Vlastními chybami a příliš čitelnými útočnými akcemi do připravených bloků se připravily o naději na zvrat a tým Fenerbahce proměnil hned první mečbol ve vítězství. "Soupeřky byly lepší po všech stránkách," přiznal Čada.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy