Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1991: SK Sigma Olomouc - Hamburger SV

Volejbalistky Prostějova porazily Brno v poháru až po tuhém boji

Prostějov - Volejbalistky Modřanské Prostějov porazily ve finále Českého poháru v domácím prostředí po tuhém boji KP Brno 3:2 a obhájily své loňské prvenství. Cestu k dnešnímu úspěchu neměly favorizované Hanačky snadnou, neboť bez zábran hrající mladý brněnský tým jim byl více než vyrovnaným soupeřem. Prostějovské hráčky pojaly finále jako přípravu na čtvrteční utkání play off Ligy mistryň s italským celkem Scavolini Pesaro. Trenér Miroslav Čada se ale musel obejít bez nahrávačské opory Soni Novákové, které na tréninku nalomil po bloku míč prst na ruce v kloubu. Právě v zakládání útoků při absenci Novákové domácí volejbalistky tápaly.

Důrazné podání a razantní zakončení zdobilo v úvodu hru Brňanek, které své soupeřky zaskočily i pohyblivostí v poli. Hanačky sice získaly náskok 6:4, po šňůře pěti bodů ale Brňanky otočily hru a vývoj setu už nepustily z rukou. Nahrávky Kubínové přesně zakončovaly Straková, Melichárková a prosazovaly se i Kubínová s Onderkovou. Prostějovské hráčky v těchto fázích zápasu působily dost bezradně, špatně reagovaly v poli a s výjimkou Spalové i nepřesně útočily. Závěr setu zakončila dvěma body po tvrdém podání Svobodníková. 

Také ve druhém setu pokračovaly brněnské volejbalistky v dobrém výkonu, který jim ale vydržel jen do stavu 20:18. V koncovce už dostaly hráčky Prostějova své soupeřky pod tlak, který vedl k chybám. Ke zvratu napomohlo domácím volejbalistkám zařazení levoruké Bramborové, která zlepšila procento úspěšnosti svého týmu z podání a dávala o sobě vědět i na smeči.

Třetí set ovládl Prostějov

Zcela v režii Prostějova se odehrál třetí set, ve kterém se ke Spalové postupně přidaly v útoku také další spoluhráčky Bramborová, Nnamaniová a Tomašeková. Brňanky nestačily na síti držet krok, jejich bloky byly děravé a bodové manko už nedohnaly.

Po snadněji získaném setu domácí volejbalistky Prostějova v dalším dějství nečekaně vypadly z role. U většiny míčů byly pozdě, kombinace jim vázla a hlavně neuhlídaly z pravé strany přesně zakončující Strakovou. Hanačky už prohrávaly rozdílem jedenácti bodů 4:15. Přesnými bloky sice ukrojily z velkého manka, zlikvidovat vysokou ztrátu však bylo nad síly i zkušených favoritek. V tie-breaku už uplatnily hráčky Prostějova své větší herní zkušenosti a dotáhly utkání k vydřenému vítězství.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy