Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Volejbalistky Prostějova i nadále vládnou Českému poháru, mužská trofej putuje do Liberce

České Budějovice - Za dobu více než sedmileté existence klubu neprohrály volejbalistky Prostějova v Českém poháru ani jeden zápas. Mají za sebou šest kompletních sezon a vlastní tedy i stejný počet trofejí. Prostějov i Olymp si zopakovaly vzájemný souboj z loňského finálového klání a výsledek byl stejný, vítězství 3:1 pro Prostějov. Volejbalisté Liberce obhájili Český pohár, ve finále porazili stejně jako loni Příbram 3:0. Dukla získala trofej celkově podeváté, z toho popáté od roku 2007.

Radost volejbalistek Prostějova
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Neporažené jsou volejbalistky Prostějova i na domácí scéně. I po 26. zápasu v sezoně kralují. Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady vládnou s bilancí 21-0 extralize, v níž rovněž obhajují titul, v poháru ztratily ve čtvrtfinálovém i semifinálovém dvojzápasu vždy jen jeden set. Olymp, jejich nejvážnější konkurent posledních let, ale dokázal finále zdramatizovat.

"Při našem postavení v českém volejbalu jsme od začátku nemohli mít jiný cíl, než domácí pohár znovu vyhrát a prodloužit naši vítěznou sérii v téhle soutěži. Získat sedm trofejí ze sedmi pokusů, to by bylo hezké číslo," řekl před utkáním pro klubové stránky hlavní trenér VK Miroslav Čada.

To se vyplnilo. V Prostějově tak mohou slavit. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Po zisku druhé sady měly Pražanky blízko k úspěchu i ve třetím dějství, ale v koncovce podlehly 25:27. Podobně pak favorita pozlobily ve čtvrtém setu, ale nakonec jim nestačil ani čtyřbodový náskok a prohrály týmž poměrem.

"Dobře jsme začali, pak už se nám tolik nedařilo. Jsem rád, že jsme se uklidnili a finále poháru vyhráli," řekl Čada.

Finále Českého poháru žen ve volejbalu:

Prostějov - Olymp Praha 3:1 (17, -21, 25, 25)

Příbram v pondělním semifinále nečekaně vyřadila domácí České Budějovice a rozhodně se s tím nehodlala spokojit. První i druhý set zápasu s libereckými obhájci trofeje dovedli Středočeši až do dramatické koncovky, tu ale v obou případech zvládl vedoucí celek extraligové tabulky. Třetí set pak Dukla vyhrála 25:20 a mohla slavit.

"Nebylo to vůbec jednoduché utkání, museli jsme v semifinále i ve finále vyvinout maximální úsilí, abychom vyhráli. Jsme rádi, že jsme oba zápasy ve Final Four zvládli," pochvaloval si liberecký kouč Michal Nekola.

Finále Českého poháru mužů ve volejbalu:

Liberec - Příbram 3:0 (28, 26, 20)

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy