Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Volejbalistky Prostějova chtějí v Lize mistryň postoupit

Prostějov - Výrazně posílený tým s deseti novými hráčkami by měl pomoci volejbalistkám Prostějova v Lize mistryň k postupu ze skupiny do play-off. Vstup do soutěže ale bude hodně těžký. Hned v prvním utkání narazí Prostějov v Istanbulu na jednoho z favoritů soutěže turecký tým Eczacibasi, který má sestavu protkanou světovými hvězdami.

Prostějovské volejbalistky
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Máme lepší tým než loni, což nás opravňuje k optimismu. Máme typy hráček, které mají dobré předpoklady na obranou i útočnou fázi," řekl trenér Miroslav Čada. Vnímá i hlavní sílu současného týmu ve stabilní přihrávce a s blokařskými předpoklady pro útok.

"V Istanbulu se chystáme odehrát pokud možno vyrovnanou partii. Věřím, že náš výkon naváže na sérii dobrých výsledků z přípravných zápasů," dodal Čada. K sehrání posloužily jeho svěřenkyním tři turnaje. Nejsilnější byl v polském Karpaczi, kde se představily i tři týmy z Ligy mistryň, a Hanačky na něm skončily třetí. Vyhrály turnaj v Ostravě a minulý týden skončily druhé na domácím Prostějov Cupu.

"Finančně je klub zajištěn a stabilizován. Vrcholem naší snahy je Liga mistryň, kde jsme loni nebyli spokojeni s výsledky. Cíle pro tuzemsko jsou jasné, obhájit pozice," uvedl Petr Chytil, předseda klubu, který získal v posledních pěti letech extraligový titul i Český pohár.

Jednou z českých posil Prostějova je reprezentantka Julie Jášová, která zamířila na Hanou z Hamburka. "Nabídka Prostějova mě lákala. Jednak nemám ve své sbírce úspěchů zatím žádný titul a také jsem ještě nikdy nehrála Ligu mistryň. Už se nemohu dočkat prvního zápasu," popsala Jášová, podle níž si tým už nyní na prahu sezony vede herně velmi dobře.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy