Volejbalistky Přerova podlehly Ostravě, na čele je střídá Prostějov

Praha - Přerovské volejbalistky ve 3. kole extraligy poprvé prohrály. Dosud vedoucí tým tabulky neuhrál v Ostravě ani set a přepustil první místo prostějovským obhájkyním titulu, které zvítězily v Praze nad Olympem 3:1.

Všechny přerovské zápasy dosud skončily výsledkem 3:0. Zatímco ale v obou předchozích kolech tým zvítězil, dnes v Ostravě dvakrát neuspěl v koncovce a v třetím setu už na svěřenkyně reprezentačního trenéra Zdeňka Pommera nestačil.

Pražský Olymp dokázal sebrat Prostějovu set a vyrovnat na 1:1, zbytek utkání se ale už nesl pod taktovkou favorita. Na druhé místo tabulky se posunuly olomoucké vicemistryně, které doma hladce zvítězily nad Frýdkem-Místkem.

Uniqa extraliga volejbalistek - 3. kolo:

Fénix Brno - Šternberk 0:3 (-25, -5, -13) Nejvíce bodů: Šnellyová 12, Holečková a Podhrázká po 5 - Napolitano Šenková 14, Borovcová 10, Hudylivová 9

Olymp Praha - Prostějov 1:3 (-17, 22, -19, -18)

Olomouc - Frýdek-Místek 3:0 (12, 15, 17)

Ostrava - Přerov 3:0 (20, 25, 13).