Sokolský zpravodaj

Volejbalistky Ostravy nedaly Brnu šanci a rázně vykročily za postupem

Ostrava – Souboj dvou českých mužstev v rámci 2. kola Vyzývacího poháru zahájily lépe volejbalistky Ostravy. Na domácí palubovce porazily hladce KP Brno 3:0 po setech 25:14, 25:21 a 25:12. Utkání trvalo pouhých 73 minut. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera přehrály Brňanky útočnějším pojetím, větší agresivitou a také přesnějšími bloky.

V prvním setu držely Brňanky krok až do stavu 12:12. Následnou šňůrou deseti bodů nedala Ostrava, která těžila hlavně z výkonů Kojdové a Toufarové, soupeřkám nejmenší naději na zvrat. Ve druhém dějství se Brňanky vzchopily, ale koncovka setu opět vyzněla zcela jednoznačně pro domácí volejbalistky.

Ve třetím dějství už diktovaly tempo hráčky Ostravy, které povolily odpadajícím soupeřkám uhrát pouze 12 bodů.

Odveta je na programu v úterý 7. února v 18:00 v Brně.

2. kolo Vyzývacího poháru volejbalistek - úvodní zápas:

TJ Ostrava - KP Brno 3:0 (14, 21, 12) Rozhodčí: Kralovič (SR) a Simbari (It.). Čas: 73 minut.

Sestavy a body: Ostrava: Kojdová 11, Toufarová 7, Zemanová 8, Součková 5, Nachmilnerová 8, Zedníková 5, libero Červenková - Diatková 1. Trenér: Pommer. Brno: Salancová 7, Brownová 6, Pottsová 6, Měrková 3, Polášková 4, Koseková, libero Doležalová - Suchá 8, Vaňková, Meidlová 2. Trenér: Rojko.