Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Tomášem Součkem

Volejbalistky Ostravy bojovaly, ale marně. Ve Vyzývacím poháru končí

Volejbalistky Ostravy prohrály v odvetě čtvrtfinále Vyzývacího poháru v ruském Krasnodaru 2:3 a po domácí porážce 1:3 v soutěži skončily. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera, které byly posledním českým zástupcem v evropských klubových soutěžích, přitom měly krůček ke zlatému setu. Ve třetím dějství však neproměnily ani jeden ze tří mečbolů a domácí volejbalistky zápas otočily.

Volejbalistky Ostravy
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

V úvodních dvou setech Ostravanky předčily domácí celek přesnějšími akcemi i důrazem v útoku. Podobně se odehrávala i třetí sada až do stavu 24:21 ve prospěch Ostravy. Krasnodar se při mečbolu zvedl a šňůrou pěti míčů výsledek otočil.

"My jsme dneska sehráli výborný zápas oproti domácímu utkání. Byli jsme lepší na útoku, na bloku a dobře jsme bránili jejich stěžejní hráčky. V klíčovém momentu ve třetím setu jsme byli málo důrazní, v těchto momentech musíme být mnohem agresivnější a nemyslet na neuhrané balóny," uvedl trenér Pommer.

Po čtvrtém setu ostravská postupová naděje definitivně zhasla, závěrečný tie-break prohrál český tým 12:15. "Bude potřeba dobře zregenerovat a na hřišti si nenechat nic líbit. V nadstavbě (extraligy) nás nyní čeká důležitý týden," dodal Pommer.

Dynamo Krasnodar - TJ Ostrava 3:2 (-21, -18, 25, 18, 12)

Rozhodčí: Pajevskij (Ukr.), Robles (Šp.). Čas: 122 min. Diváci: 977. První zápas 3:1, postoupil Krasnodar.

Sestava a body Ostravy: Valková 5, Makauskaiteová 10, Zemanová 13, Diatková 13, H. Kojdová 20, Nachmilnerová 13, libero Chevalierová - Čuboňová 4, Šípová, Žolnerčíková 4. Trenér: Pommer.

Nejvíce bodů Krasnodaru: Sperskaiteová 22, Podskalná 19, Perepelkinová 17.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy