Volejbalistky Olomouce na Kazaň nestačily a v Poháru CEV končí

Kazaň (Rusko) – Volejbalistky Olomouce prohrály v odvetném utkání druhého kola Poháru CEV v Kazani s domácím Dynamem 0:3 po setech 11:25, 16:25 a 16:25. Set neuhrály ani v prvním utkání doma a jejich cesta druhým nejvyšším evropským pohárem skončila. Odveta trvala pouze 67 minut.

Pětinásobné ruské šampionky a vítězky Ligy mistryň z roku 2014 neponechaly od úvodních míčů nic náhodě. Na síti uplatnily svou výškovou převahu a nekompromisně zakončovaly rychlé útočné akce. Navzdory bojovnému výkonu uhrály svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého v prvním setu pouze 11 míčů.

Opticky nejvyrovnanější partii odehrály Hanačky v druhém dějství, v němž dotáhly do úspěšného konce alespoň některé akce. Zlepšená hra ale na zvrat nestačila, set skončil rozdílem devíti bodů.

Podobný průběh měla i třetí sada, v níž favorizovaná Kazaň diktovala tempo a částečně polevila až v závěru zápasu. Volejbalistkám Olomouce se tak ještě podařilo alespoň zkorigovat konečné skóre.