Následuje
SP Rakousko

Volejbalistkám chybí do Ligy národů poslední krok. Přišly ale o zraněnou Kossányiovou

České volejbalistky porazily na Challenger Cupu v Peru Argentinu 3:0 a zahrají si s Kanadou o postup do elitní Ligy národů. Český tým natáhl šňůru vítězství včetně Evropské ligy již na sedm, avšak přišel o zraněnou tahounku Andreu Kossányiovou. Zkušená smečařka si v závěru semifinále poranila kotník.

Andrea Kossányiová
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Předvedly jsme koncentrovaný výkon a dobrou obranou jsme zaslouženě vyhrály. Jediná kaňka na tomto vítězství je zranění Kossy. Doufám, že se zítra semkneme ještě víc jako tým a vyhrajeme to pro ni," řekla kapitánka a nahrávačka Pavla Šmídová.

Reprezentantky vstoupily do zápasu proti Argentině velmi koncentrovaně a na rozdíl od minulých duelů vedly již od začátku. Servisem držely soupeřky pod tlakem a často bodovaly blokem.

Jen touto činností se prosadily v celém semifinále dvanáctkrát. V polovině druhé sady byla klíčová jejich čtyřbodová šňůra na 16:12.

Poklidná cesta do finále se však zadrhla za stavu 18:15 ve třetím dějství. Nejlepší hráčka Kossányiová si při dopadu z bloku na nohu soupeřky zvrtla kotník a po ošetření byla v slzách odnesena.

"Holky hrály velmi agresivně a ve hře dominovaly. Mám pocit, že zranění Kossy trochu ovlivnilo náš výkon na konci třetího setu. Výkon našeho týmu v posledních týdnech roste, z každého zápasu získáváme další zkušenosti," řekl kouč Jannis Athanasopulos.

Před týdnem hrály jeho svěřenkyně ve Varaždínu finále Evropské ligy proti domácím Chorvatkám, teď je čeká další boj o zlato v kvalifikaci o Ligu národů.

"Obrovský kompliment všem dívkám. Všichni chceme věnovat vítězství Kossy a doufáme, že to není nic vážného a bude brzy s námi," dodal řecký trenér.

Po zranění smečařky, která pomohla Olomouci k ligovému titulu a na příští sezonu má angažmá v Polsku, Češky využily třetí mečbol.

Liga národů vznikla nově loni, u žen nahradila Grand Prix a u mužů Světovou ligu. Grand Prix mívala v posledních letech několik úrovní, české volejbalistky hrály v té nejvyšší jen první sezonu v roce 2013, kdy bylo účastníků dvacet. Pak byly ve druhé divizi.

Česko - Argentina 3:0 (16, 19, 23)

Sestava a body Česka: Kossányiová 11, Holásková 5, Orvošová 14, Mlejnková 11, Trnková 10, Šmídová 4, libero Dostálová - Svobodová. Trenér: Athanasopulos.

Nejvíce bodů Argentiny: Mercadová 13, Rodríguezová a Lazcanová po 9. Rozhodčí: Rivera (USA), Grassová (Braz.). Čas: 80 min. Diváci: 100.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy