Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Volejbalisté zakončili Světovou ligu výhrou 3:0 nad Japonskem

Opava - Loučení se Světovou ligou vyšlo českým volejbalistům na výbornou. Před opavským publikem porazili Japonsko 3:0 a vrátili soupeři páteční porážku (rovněž 0:3). Už před zápasem nicméně bylo pořadí ve skupině D druhé výkonnostní kategorie jasné. Češi skončili za Japonci třetí a nenaplnili cíl, s nímž do elitní soutěže šli.

Radost českých volejbalistů
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Z 12 zápasů dosáhli na pátou výhru, asijský tým má rovněž bilanci 5:7, ale získal o pět bodů více. Suverénní Francouzi si zahrají Final Four, poslední ve skupině skončila Korea.

Trenér Zdeněk Šmejkal v opavské odvetě promíchal sestavu. Šanci dostali nahrávač Janouch, univerzál Finger či blokař Holubec a na rozdíl od pátku se týmu podařilo soupeře ubránit i donutit k chybám. Po setech 25:19 a 30:28, kdy Češi proměnili až šestý setbol, si vychutnali exhibiční závěr 25:13.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalisté v odvětě přehráli Japonsko 3:0

"Chtěli jsme se rozloučit s Opavou vítězstvím. Jsem rád, že Japonci nezměnili sestavu s tím, že chtějí zase vyhrát, ale my jim to nedovolili. Poslední vítězství vždycky zanechá lepší dojem," řekl kouč Šmejkal.

Tým pochválil za bojovnost, vytýkat dnes hráčům neměl co. "Vytknul bych jim jen to, že včera nehráli s takovou chutí a nasazením," připomněl. Po letní pauze české volejbalisty čeká v říjnu druhý vrchol sezony mistrovství Evropy, skupinu odehrají v Sofii.

Česko - Japonsko 3:0 (19, 28, 13)

Rozhodčí: Pjaseckij (Běl.), Di Giacomo (It.). Čas: 82 min. Diváci: 1980.

Sestava a body: Janouch 2, Fila 5, Král 6, Finger 17, A. Bartoš 12, Holubec 8, libero Kryštof - R. Mach, Štokr 1, Haník. Trenér: Šmejkal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy