Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Írán - Kazachstán

Volejbalisté zakončili Světovou ligu porážkou s Nizozemskem

Haag (Nizozemsko) - Čeští volejbalisté zakončili Světovou ligu porážkou od domácího Nizozemska 1:3 po setech 28:26, 17:25, 21:25 a 13:25. Ve dvanáctičlenné druhé divizi obsadili osmé místo s bilancí čtyř vítězství a pěti porážek. Španělský kouč Miguel Falasca po zápase oznámil odchod od reprezentace z osobních důvodů. 

Volejbalisté Nizozemska slaví vítězství v utkání Světové ligy
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Poslední soupeř českého týmu skončil v tabulce druhý za Slovinskem, do Final Four druhé výkonnostní kategorie s oběma celky postoupili také čtvrtí Japonci, zatímco třetí Australané měli jako pořadatelé účast jistou.

Svěřenci španělského kouče Miguela Falascy se v závěrečném turnaji v Haagu přiblížili k postupu do finálového turnaje po hladké výhře 3:0 nad Slovenskem, ale naděje jim vzala stejně jednoznačná sobotní porážka od Korejců.

Proti Nizozemcům v prvním setu Češi živili šanci na úspěšnou odvetu za týden starou porážku 0:3 z domácího turnaje Světové ligy v Českých Budějovicích a rozhodli pro sebe dramatickou koncovku, ve zbytku utkání měl ale jasně navrch soupeř.

"Začali jsme výborně. Podařilo se nám po dlouhé době vyhrát vyrovnanou koncovku prvního setu. Bohužel v dalším průběhu zápasu jsme se nevyvarovali menších újezdů a soupeř toho využil a zaslouženě vyhrál," řekl nahrávač Jakub Janouch.

"Hráli jsme dnes lépe než posledně v Českých Budějovicích proti Holandsku. Dali jsme šanci dalším hráčům a ti se toho ujali skvěle a s kuráží, což je pozitivní. Negativní je, že se musíme dále zlepšovat, abychom hráli na stejné úrovni jako Holandsko. Musíme se zlepšit především v útoku," uvedl Falasca.

Výsledky turnaje Světové ligy volejbalistů v Haagu

Nizozemsko - ČR 3:1 (-26, 17, 21, 13)

Sestava a body ČR: Janouch 3, Hadrava 13, Beer 2, Galabov 15, Bartoš 4, Zajíček 10, libero Pfeffer - Finger 3, Sobotka 3, Zmrhal 2, Habr, Michálek 1. Trenér: Falasca.

Nejvíce bodů Nizozemska: Ter Maat 22, Diefenbach 14, Ter Horst 13.

Rozhodčí: Akinci (Tur.), Carbajal (Urug.). Čas: 115 min. Diváci: 1800.

Korea - Slovensko 3:2 (18, -18, 18, -25, 7)

Konečné pořadí: 1. Slovinsko 8 vítězství/24 bodů, 2. Nizozemsko 7/21, 3. Austrálie 6/16, 4. Japonsko 5/16, ...8. ČR 4/12.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy