Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalová Liga mistrů: Novosibirsk - Karlovarsko

Volejbalisté vrátili Japoncům porážku ve Světové lize

Okajama (Japonsko) - Čeští volejbalisté vrátili Japoncům porážku ve Světové lize. Po sobotní prohře v Okajamě 1:3 zvítězili v odvetě 3:2, i když prohrávali 0:2 na sety. Po úvodním víkendu ze šesti v elitní soutěži jsou Češi ve skupině D na třetím místě se dvěma body.

Radost českých volejbalistů
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

V odvetě v Okajamě se českým hráčům povedl skvělý obrat. Domácí tým vedený levorukým univerzálem Šimizem měl navrch do poloviny třetího setu, v němž vedl ještě 14:9. Ale pak byli agresivnější na síti svěřenci Zdeňka Šmejkala, v základní sestavě nově s Baránkem, Machem a Janouchem začali skóre otáčet a po druhém využitém setbolu na 26:24 odmítli rychlý konec.

Od čtvrté sady už si udržovali čeští volejbalisté mírné vedení a když opět diagonální hráč Jan Štokr proměnil setbol, bylo jasné, že bez bodu z Japonska neodjedou. Nakonec získali body dva, protože v tie-breaku tlakem donutili domácí hráče chybovat a zvítězili 15:11. Štokr byl s 26 body nejlepším hráčem zápasu.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Světové ligy Česko - Japonsko

"Je to naše první vítězství, jsme moc rádi. Nasadili jsme skoro všech dvanáct hráčů a každý k výhře pomohl. Využili jsme sílu celého týmu jako celku a podařilo se nám zápas otočit," radoval se kapitán Aleš Holubec. "První dva sety pro nás byly hrozně těžké, skvěle se bránilo a hrál se volejbal na vysoké úrovni. Na konci třetího setu jsme měli trochu štěstí a pak už byla síla na naší straně," řekl kouč Šmejkal.

Za týden čeká českou reprezentaci další konfrontace s asijským volejbalem, neboť nastoupí dvakrát v Jižní Koreji. Pak zamíří do Francie a následně odehrají všechny odvety doma. Do Final Four druhé divize Světové ligy postoupí jen vítěz skupiny, reálným cílem Čechů je obsadit za favority z Francie druhé místo. Francouzi dnes podruhé v Koreji vyhráli a mají plný počet šesti bodů.

Světová liga volejbalistů

Skupina D:

Japonsko - Česko 2:3 (22, 20, -24, -23, -11)

Rozhodčí: Čun Sang-čon (Korea), Liou Ťiang (Čína). Čas: 125 min. Diváci: 2910. Sestava a body ČR: Štokr 26, Habr 2, Veselý 8, Holubec 3, A. Bartoš 7, Michálek, libero Kryštof - R. Mach 6, Baránek 14, Konečný 5, Janouch 5. Trenér: Šmejkal.

Suwon: Jižní Korea - Francie 0:3 (-17, -21, -21).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy