Následuje
VK Ostrava - Kladno volejbal cz

Volejbalisté úspěšně zvládli i třetí pětisetové drama a vyhráli turnaj v Bratislavě

Bratislava - Čeští volejbalisté zvítězili nad Slovenskem 3:2 a slaví triumf na turnaji druhé divize Světové ligy. Domácí výběr porazili po setech 23:25, 25:23, 19:25, 25:18 a 15:11. Před posledním turnajem v Soulu mají na kontě čtyři výhry a dvě porážky, čímž si uchovali šanci na postup do Final Four.

Radost českých volejbalistů
zdroj: ČTK autor: Tomáš Binter

"Zápas nebyl vůbec jednoduchý, Slováci hráli na začátku velmi dobře, ale opět jsme odehráli velmi kvalitní utkání. Jsem šťastný, že jsme vyhráli a že umíme zabrat a zabojovat v koncovkách, což je pro mě velmi důležité," uvedl trenér Miguel Falasca.

Kouč českého týmu nasadil v závěrečném duelu ve slovenské metropoli stejnou základní sestavu jako v pátek proti Kubě. V prvním setu sice jeho svěřenci vedli 22:19, poté ale Slováci pětibodovou šňůrou zvrátili vývoj ve svůj prospěch.

Ve druhé sadě se situace obrátila a po české výhře 25:23 bylo vyrovnáno. Třetí set byl jasnou záležitostí domácího týmu, avšak poté převzali iniciativu Češi. Ve čtvrté sadě je nerozhodila ani žlutá karta za protesty.

V rozhodujícím tie-breaku vedli už 6:1, a přestože Slováci ještě zápas zdramatizovali, český celek už si vítězství nenechal vzít. Ve více než dvouhodinové bitvě k němu 23 body přispěl Michal Finger, zdatně mu sekundoval Džavoronok s 19 body.

"Derby se Slovenskem bylo velmi emotivní a hrálo se v něm o každý míč," řekl Finger. "Tohle poslední utkání nás stmelilo úplně nejvíc za celý tento víkend a zaslouženě jsme ho vyhráli," dodal český univerzál.

Na straně domácích byl nejúspěšnější Matej Paták s 21 body. Před týdnem doma v Českých Budějovicích Falascovi svěřenci porazili Čínu a prohráli s účastníky olympijského turnaje Egyptem a Kanadou. Příští týden odehrají třetí turnaj v Koreji. Ze společné dvanáctičlenné tabulky druhé divize postoupí tři mužstva plus pořádající Portugalsko do Final Four.

Druhý turnaj Světové ligy volejbalistů druhé divize v Bratislavě:

ČR - Slovensko 3:2 (-23, 23, -19, 18, 11)

Rozhodčí: Makšanov (Rus.), Barnstorf (Něm.). Čas: 128 min.

Sestava a body ČR: Janouch 3, Finger 23, Beer 1, Veselý 11, A. Bartoš 7, Džavoronok 19, libero Kryštof - Michálek 9, Hadrava 1, Holubec 5, Habr 1. Trenér: Falasca.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy