Volejbalový magazín

Volejbalisté prohráli v přípravě s Běloruskem 2:3

Jablonec nad Nisou - Čeští volejbalisté prohráli první ze tří přípravných zápasů před kvalifikací mistrovství Evropy s Běloruskem 2:3 po setech 21:25, 25:23, 21:25, 31:29 a 16:18. Další zápasy se v Jablonci nad Nisou hrají o víkendu.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala mohli vstoupit do zápasu výhrou v prvním setu, ale neudrželi vedení 20:14. "Škoda dobře rozehraného setu, v kterém jsme nezvládli koncovku a šňůrou devíti balonů set ztratili," řekl kouč reprezentace.

Zápas volejbalisté ztratili po boji v tie-breaku. "Naše hra nese stopy, že se sehráváme. Utkání jsme nezvládli především v útoku, a to hlavně na smečařských pozicích," komentoval Šmejkal 23 útočných chyb svého týmu.

První kvalifikační turnaj ME čeká volejbalisty právě v Jablonci nad Nisou od 16. do 18. května. Ve skupině mají Španělsko a Ukrajinu, třetí soupeř vzejde o tomto víkendu ze čtveřice Norsko, Maďarsko, Švýcarsko, Bosna a Hercegovina.

ČR - Bělorusko 2:3 (-21, 23, -21, 29, -16)

Sestava ČR: Habr, Kriško, Král, Mach, A. Bartoš, Michálek, libero Juračka - Kuliha, Finger, P. Bartoš, Beer.