Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zimní sporty 2019

Volejbalisté přejeli na úvod kvalifikace ME Norsko 3:0

Jablonec nad Nisou – Čeští volejbalisté vstoupili vítězně do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala porazili v prvním turnaji skupiny D v Jablonci nad Nisou Norsko 3:0 po setech 25:20, 25:20 a 25:13. V sobotu se Češi utkají se Španělskem, které porazilo Ukrajinu 3:1.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"S výhrou jsme spokojeni. Potvrdilo se, že Norsko je papírově nejslabším týmem skupiny," řekl trenér Zdeněk Šmejkal. Češi tlačili soupeře ze servisu. "Podání je náš základní kámen a bude to rys naší hry," dodal kouč.

Volejbalisté měli zápas od prvních výměn pod kontrolou. Po zisku prvního setu ale ve druhém nechali Norsko dlouho ve vedení. "Zaváhání ve druhém setu přičítám tomu, že polevila koncentrace, to jediné bych klukům vyčítal," řekl Šmejkal.

Češi koncovku druhé sady zvládli a ve třetí měli vývoj skóre opět ve své moci. Brzy získali vedení 19:9, které narostlo až na rozdíl dvanácti bodů. "Jsem moc spokojený. Je strašně důležité začít tenhle turnaj výhrou. Musím vyzvednout naši přihrávku a servis a doufám, že nám to vydrží co nejdéle," přál si smečař Kamil Baránek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih volejbalu Česko - Norsko

Výsledky kvalifikace ME volejbalistů

ČR - Norsko 3:0 (20, 20, 13),

Rozhodčí: Stan (Rum.), Maciejewski (Pol.). Čas: 72 min. Diváci: 1000.

Sestavy:

ČR: Kriško 17, Michálek 8, Habr 4, Král 12, Baránek 13, Veselý 5, libero Kryštof - Mach, Haník 2. Trenér: Šmejkal.

Norsko: Tvinde, Kvalen, Loftesnes, Takvam, Morken, Bjelland, libero Sundfjord - Hordvik, Janing. Trenér: Scott.

Španělsko – Ukrajina 3:1 (29, 24, -18, 24).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy