Volejbalisté Ostravy ukončili sérii sedmi porážek s Karlovarskem

Volejbalisté Ostravy zdolali v 5. kole extraligy Karlovarsko 3:2 a přerušili sérii sedmi porážek ve vzájemných zápasech. Hosté sice vedli 2:1 na sety, ale závěr zápasu zvládl lépe soupeř.

Voeljbalisté Karlovarska
zdroj: facebook.com/vkkarlovarsko

Karlovarsko neuspělo po pěti soutěžních výhrách a muselo přenechat třetí místo v tabulce Českým Budějovicím, které mají navíc zápas k dobru. Ostrava napravila předchozí duely proti Beskydům a Kladnu, v nichž neuhrála ani set.

České Budějovice zvítězily 3:1 v Ústí nad Labem, které má po čtyřech zápasech stále jen bod. Jihostroj zdolal severočeský tým v 38. utkání v řadě.

"I když je Ústí poslední, věděli jsme, že jedeme na horkou půdu. Ústí má dobrý mančaft, a když se rozjede, těžko se zastavuje. Nám se to ale s poměrně velkou dávkou štěstí podařilo," řekl kouč hostů Zdeněk Šmejkal.

"Zápas rozhodlo, že jsme dokázali otočit druhý set, ve kterém jsme dlouho prohrávali. Poslední dva sety už byly jednodušší," dodal.

Stejně bodů jako České Budějovice a Karlovarsko mají i páté Benátky nad Jizerou, které porazily Beskydy 3:1. Univerzál Marek Perry k tomu přispěl 24 body.

Dokonce 30 bodů zaznamenal Daniel Římal ze Zlína, který sice v Odolené Vodě ztratil vedení 2:0 na sety, ale rozhodující tie-break ovládl jednoznačně 15:7.