Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon ČR 2024

Volejbalisté nezvládli koncovky setů a Nizozemcům podlehli 0:3

Čeští volejbalisté na mistrovství Evropy podlehli Nizozemsku 0:3 na sety, třikrát prohráli 22:25. Ve třetí sadě svěřenci trenéra Jiřího Nováka promarnili pětibodový náskok. Po třech utkáních mají Češi stále jen tři body za výhru nad Dánskem, přesto stále drží reálnou šanci na postup do osmifinále. Klíčové utkání skupiny proti Černé Hoře můžete sledovat v pondělí od 19:50 na ČT sport a ctsport.cz.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Nizozemsko – Česko

Kouč Novák znovu obměnil sestavu. Na postu univerzála hrál Jan Hadrava a na smeči doplnil Jana Galabova Donovan Džavoronok. Hadrava byl s patnácti body nejproduktivnějším českým hráčem utkání.

Ani jeho výkon ale na vítězství nestačil. Nizozemci měli účinnější servis. V prvním i druhém setu odskočili vždy na rozdíl několika bodů, a i když čeští volejbalisté dotahovali, set nezvrátili.

"Měli jsme jasné cíle, a i když jsme je naplňovali, tak s našimi klukovinami, hloupostmi jsme Holanďany vždycky nechali odskočit," litoval kapitán Adam Zajíček.

Největší šanci na úspěch měli Češi ve třetí sadě, do které trenér Novák poslal od začátku druhého nahrávače Jiřího Srba. Džavoronok trápil soupeře servisem a útoky z vysokých nahrávek zastavovaly české bloky.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalisté se utkají s Černou Horou

Česko odskočilo na 6:1 a vedlo ještě 13:9, jenže pak o náskok přišlo. Například Džavoronok se v útoku jen těžko prosazoval a zůstal na čtyřech bodech.

Při vstupu do koncovky se nizozemští volejbalisté dostali do tříbodového vedení 22:19 a náskok už udrželi.

Zápas ukončil esem jejich univerzál Nimir Abdel Aziz, který tým táhl devatenácti body. V českém dresu se k Hadravovi v ofenzivě výrazněji přidal jen Galabov, jenž nasbíral 11 bodů.

"Prohra 0:3 nás mrzí, ale řekl bych, že to byl zatím náš nejlepší výkon na turnaji. Jak po sportovní, tak po emocionální stránce," uvedl trenér Novák.

Blokař Zajíček neskrýval větší zklamání. "Moc jsme Holanďany nepotrápili. V mých očích ten tým byl na tom úrovní stejně jako my. Po včerejším zápase s Polskem na nich bylo vidět, že jsou lehce unavení. Furt ty výkony nejsou, co bychom mohli předvádět," uvedl.

Mistrovství Evropy volejbalistů – skupina C:

Nizozemsko – Česko 3:0 (22, 22, 22)
Rozhodčí: Sikanjic (Licht.), Strandson (Est.). Čas: 82 min. Diváci: 180.

Nejvíce bodů Nizozemska: Abdel-Aziz 19, Tuinstra 13, Ter Maat a Parkinson po 7.

Sestava a body Česka: Džavoronok 4, Zajíček 3, Hadrava 15, Galabov 11, Polák 5, Janouch 1, libero Moník/Pfeffer - Šotola 2, Srb, Licek. Trenér: Novák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články