Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Basketbalista roku

Volejbalisté nezaváhali ve Zlaté evropské lize ani s Běloruskem

Čeští volejbalisté navázali na páteční hladkou výhru nad Portugalskem a ve Zlaté evropské lize si poradili i s Běloruskem, které porazili 3:1 na sety a oplatili tak svému soupeři porážku z minulého týdne v Minsku. Český tým se tak dostává na druhé místo průběžné tabulky za jisté vítěze skupiny z Turecka. Přímý přenos utkání Česko - Turecko můžete sledovat v neděli od 15:55 na webu ctsport.cz.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Volejbalisté celý zápas tlačili Bělorusy ostrým servisem a bojovným výkonem získali první set, který ukončil esem Jan Galabov, o pět bodů. Sice mockrát nezastavili soupeře bloky, ale dobře bránili v poli. Několikrát se blýskl libero Milan Moník a dal šanci týmu bodovat.

I ve druhém setu si Češi udržovali většinou mírný náskok, který měli dlouho také ve třetí sadě. Párkrát ale nevyužili šance odskočit do výraznějšího vedení, v závěru byli několikrát zablokováni a o sadu přišli. Ztráta je nerozhodila a ve čtvrtém dějství přehráli Bělorusy o osm bodů.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští volejbalisté zdolali i Bělorusy

"Jsem dnes spokojen, zápas byl možná na 3:0, ale v prostřední pasáži třetího setu jsme technicky trochu odešli. Kluci se do čtvrtého setu zmobilizovali, výhrou se nám zvedá sebevědomí,“ uvedl trenér Jiří Novák.

Dvacet bodů zaznamenal univerzál Michal Finger a šestnáct (včetně tří es) přidal Galabov. Hru při neúčasti Jakuba Janoucha řídil převážně Luboš Bartůněk a šanci dostal i Pavel Bartoš.

Češi se posunuli na druhé místo tabulky právě před Bělorusy. S Evropskou ligou se rozloučí v neděli proti Turkům, již jistým vítězům skupiny a postupujícím do Final Four.

Evropská liga volejbalistů v Santo Tirso (Portugalsko) - 2. turnaj skupiny C:

ČR - Bělorusko 3:1 (20, 22, -23, 17)

Rozhodčí: Biegajlo (Brit.), Lopes Pinto (Port.). Čas: 105 min.

Sestava a body ČR: Vašina14, Polák 2, Finger 20, Galabov 16, Sedláček 8, Bartůněk 2, libero Moník - Špulák A. Bartoš, Hadrava 2, P. Bartoš, Patočka 1. Trenér: Novák.

Nejvíce bodů Běloruska: Bahatka 17, Babkevič 16.

Hlavní zprávy