Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Diamantová liga 2024

Volejbalisté neuhráli v Estonsku ani set a poprvé v Evropské lize prohráli

Čeští volejbalisté utrpěli ve čtvrtém utkání v Evropské lize první porážku. V Tartu podlehli domácímu Estonsku 0:3 po setech 15:25, 24:26 a 21:25. Přesto svěřenci trenéra Jiřího Nováka dál vedou tabulku skupiny C. V předposledním kole je čeká ve středu zápas proti Finsku v Tampere, přímý přenos sledujte od 16:55 na ČT sport a ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalisté utrpěli v Estonsku první porážku v Evropské lize

Kouč Novák otestoval v zápase mladé nahrávače Jiřího Srba a Šimona Bryknara, kteří dostali šanci poprvé. Vyrovnaný průběh měl jen druhý set, v němž měli čeští volejbalisté setbol, který však neproměnili. "Moc se nám toho nepovedlo. Na druhou stranu si prostě musíme projít takovými testy," uvedl.

"Nejsem si jistý, jestli jsme byli dobře mentálně připraveni na takový souboj a byli jsme připraveni mladým nahrávačům pomoct. V prvním setu jsme neustáli příjem a bylo těžké z toho následně útočit. Od druhého setu jsme zvýšili agresivitu, ale podle mě jí bylo málo. Báli jsme se hrát a převzít otěže zápasu do vlastních rukou," konstatoval Novák.

Nejlepším hráčem zápasu byl s 15 body smečař Martti Juhkami, který strávil uplynulou sezonu v dresu Karlovarska. O bod méně zaznamenal Valentin Kordas. V českém týmu byl nejproduktivnější autor 11 bodů Patrik Indra.

"Do Estonska jsme přijeli vyhrát. Chtěli jsme zahrát dobrý volejbal a udržet si naděje na postup do Final Four. Estonci dobře podávali, lépe řešili bodové balony, na které jsme si v poli moc nesáhli," uvedl smečař Lukáš Vašina.

"Musíme prohru hodit za hlavu, protože jsou před námi další dva zápasy ve Finsku a na Slovensku, na které se musíme dobře naladit a připravit. Protože ty dva zápasy budou pro nás klíčové v boji o Final Four," dodal.

Estonsko –⁠ Česko 3:0 (15, 24, 21)

Rozhodčí: Luts (Belg.), Strandson (Est.). Čas: 81 min. Diváci: 768.

Nejvíce bodů Estonska: Juhkami 15, Kordas 14, Aganits 11.

Sestava a body Česka: Srb, Licek 10, Špulák 3, Indra 11, Benda, Zajíček 3, libero Pfeffer - Bryknar 1, Šotola 4, Vašina 7, Polák 2, libero Moník. Trenér: Novák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články