Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Volejbalisté nestačili na Slovince a ve Světové lize zaznamenali druhou prohru

Soul - Volejbalisté na závěr turnaje druhé divize Světové ligy v Soulu podlehli Slovinsku 1:3. S vicemistry Evropy prohráli po setech 19:25, 21:25, 25:23 a 16:25 a po třech zápasech mají jen jednu výhru.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

V sobotu svěřenci trenéra Miguela Falascy zdolali 3:1 Finsko, kterému oplatili prohru z nedávné karlovarské kvalifikace mistrovství světa. V úvodním zápase v Soulu nestačili v pětisetové bitvě na domácí Korejce. Slovince dovedl k třetímu vítězství na turnaji Alan Šket, který se zasloužil o 21 bodů. V českém týmu zaznamenal 13 bodů Michal Finger.

"Nehráli jsme špatně, v některých chvílích jsme hráli dokonce velmi dobře, ale byly tam nějaké chyby a situace, které jsme nevyřešili dobře. V takovéto chvíli, když není pozornost stoprocentní, je proti takovému soupeři těžké vyhrát," uvedl Falasca. "Slovinci hráli skvěle v obraně, měli silné podání a celkově ve většině činností byli trošku lepší," dodal.

"Odvedli jsme dobrou práci na servisu. Češi měli hodně vysoký blok, ale odehráli jsme v zápase, co umíme," řekl slovinský kouč Slobodan Kovač. Za týden se uskuteční druhý turnaj Světové ligy v Českých Budějovicích, po němž bude následovat další v Haagu. Tři nejlepší celky z dvanáctky druhodivizních týmů postoupí do Final Four, v němž doplní pořádající Austrálii.

Turnaj druhé divize Světové ligy volejbalistů v Soulu:

Slovinsko - ČR 3:1 (19, 21, -23, 16) Sestava a body ČR: Janouch 2, Finger 13, Šulista 2, Beer 3, Holubec 4, Michálek 12, libero Pfeffer - Hadrava 4, Džavoronok 7, Sobotka 7. Trenér: Falasca.

Korea - Finsko 3:2 (-24, 21, 23, -22, 13).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy