Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Volejbalisté Liberce zůstávají v LM bez bodu, neuspěli ani proti Roeselare

Liberec – Ani na pátý pokus se volejbalistům Dukly Liberec nepodařilo zvítězit v letošní sezoně Ligy mistrů. Český tým na domácím palubovce neuspěl ani proti belgickému Roeselare, kterému podlehl 1:3 po setech 20:25, 18:25, 25:23 a 19:25, a v tabulce zůstává bez zisku jediného bodu na posledním místě.

Blok libereckých volejbalistů
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

"Těžko vyzdvihnout nějakou naši činnost, když jsme prohráli," řekl trenér Michal Nekola. "První dva sety jsme byli trošku zamrzlí a vůbec jsme se nedostali do varu. Až od třetího setu jsme se bojovností vrátili do hry, ale soupeř byl lepší v obraně a dohrávání míčů. V tom nás přehráli," dodal.

V prvních dvou setech se Liberec dostal do vedení jen krátce ve druhé sadě. Jinak vždy dotahoval náskok soupeře, který útočil s lehkostí, využíval rychlých a přesných Trinidadových nahrávek a dokázal těžit i z překvapivých momentů.

Až ve třetí sadě si Dukla vypracovala náskok, který zužitkovala v zisk svého druhého setu v pěti zápasech skupiny E. "Podařilo se nám chytit pár míčů a dohrát je v útoku," řekl Nekola. Ve čtvrté sadě ale znovu úřadoval soupeř. "Dostali nás pod tlak servisem a my nebyli schopni to odútočit," komentoval to trenér.

Liberec zahrál solidně v poli, ale chycené míče nezužitkoval v útoku. Velký rozdíl mezi českým a belgickým týmem byl i v blocích.

Dukla už nemá šanci postoupit ze skupiny ani do Poháru CEV a s Ligou mistrů se rozloučí 26. ledna v utkání v polském Belchatówě. Jistým vítězem skupiny je italská Civitanova, která vyhrála všech pět zápasů.

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalistům Liberce snaha o první výhru v LM nevyšla

Dukla Liberec - Knack Roeselare 1:3 (-20, -18, 23, -19)

Rozhodčí: Nastase (Rum.), Sokolová (Pol.). Čas: 110 min. Diváci: 2800.

Sestava a body Liberce: Janouch 4, Správka 5, Leikep 8, Patucha 14, T. Kriško 16, Staněk 6, libero Kopáček - Vencovský 1, Zajíček 1, Fučík, Galabov. Trenér: Nekola.

Nejvíce bodů Roeselare: Verhanneman 20, Claes 19, Tuerlinckx 15.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy