Následuje
Sportovní zprávy

Volejbalisté Liberce v Poháru CEV dvakrát vyrovnali, ale padli v tie-breaku

Přetahovanou s tureckým celkem Galatasaray Istanbul v úvodním utkání osmifinále Poháru CEV prohráli volejbalisté Dukly Liberec v tie-breaku. Český celek teď bude muset v odvetě 15. ledna v Turecku zvítězit. Pokud by se jim to podařilo rovněž v tie-breaku, určil by čtvrtfinalistu následný zlatý set. Liberecké volejbalistky naopak v osmifinále Vyzývacího poháru uspěly, nad izraelským celkem Hapoel Kfar Saba zvítězily jednoznačně 3:0.

Zklamaní volejbalisté Liberce
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Turecký tým vsadil na ostré podání, na libereckou stranu dvorce poslal sedm es. S většinou servisů si ale domácí hráči poradili a nahrávač Biernat mohl kombinovat jak s univerzálem Štokrem, tak i se smečaři a blokaři. Několikrát také překvapil obranu hostů sám.  

Galatasaray v útoku spoléhal na estonského reprezentanta Venna, který zařídil 22 bodů. Postupem času začali hosté bodovat i blokem a hlavní oporu Dukly Štokra udrželi na osmatřicetiprocentní úspěšnosti. Domácí hráči přesto dokázali dvakrát vyrovnat, v tie-breaku však potom rychle nabrali čtyřbodové manko a už to nedotáhli.

Úvodní zápas osmifinále Poháru CEV volejbalistů:

Liberec - Galatasaray 2:3 (-23, 20, -19, 17, -12)
Rozhodčí: Rjabcov (Rus.), Fuentes (Šp.). Čas: 119 min. Diváci: 893.

Sestava a body Liberce: Biernat 8, Šulista 13, Holubec 10, Štokr 20, Grut 13, Veselý 7, libero Kopáček - Srb, Leikep 1, Správka. Trenér: Nekola.

Nejvíc bodů Galatasaraye: Venno 22, Gergye 16, Aydin a Duff po 9.

Volejbalisté Liberce padli s Galatasaray

Liberecký ženský tým je na evropské scéně nováčkem, v předchozích kolech Vyzývacího poháru už přesto dokázal vyřadit Salcburk i Saratov. Do osmifinálového utkání sice lépe vstoupil izraelský celek, ale osmibodový náskok v první sadě neudržel a dramatickou koncovku prohrál 30:32. Pak už hostující hráčky na Duklu nestačily, v dalších setech uhrály jen 15 a 13 bodů.

Úvodní zápas osmifinále Vyzývacího poháru volejbalistek:

Dukla Liberec - Hapoel Kfar Saba 3:0 (30, 15, 13)
Rozhodčí: Zotovičová (Srb.), Till (Něm.). Čas: 85 min. Diváci: 356.

Sestava a body Liberce: Mikšíková 9, Kohoutová 12, Pištěláková 18, Šotkovská 5, Candráková 11, Kopecká 2, libero Dostálová - Šustrová 5, Holubcová, Kolářová. Trenér: Gálík.

Nejvíce bodů Hapoelu: Veliká 13, Devašová 7.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy