Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Volejbalisté Liberce úvodní semifinále v Piacenze prohráli 0:3

Piacenza - Volejbalisté Dukly Liberec prohráli úvodní semifinále Vyzývacího poháru na půdě italského favorita Piacenzy 0:3. Odveta pod Ještědem se uskuteční v sobotu od 18:00. Pokud by se podařilo Liberci vyhrát, rozhodl by o postupujícím zlatý set do 15 bodů.

Volejbalisté Dukly Liberec
zdroj: ČTK autor: Luděk Ovesný

"Celý zápas jsme měli velký problém prosadit se proti vysoké obraně. Byla to ale velice dobrá zkušenost a v domácím prostředí zkusíme zabojovat. A získat aspoň set," řekl trenér Michal Nekola.

Jeho svěřencům po poměrně vyrovnaném začátku vůbec nevyšla druhá polovina úvodního setu, kdy Piacenza jasně dominovala a vyhrála 25:14. V náporu chvíli pokračovala i po změně stran, jenže pak se Liberec chytil, vybudoval si až šestibodový náskok, ale koncovku prohrál 24:26.

"Zpočátku jsme se spíš rozkoukávali. Oni na nás nastoupili, ale ve druhém setu jsme dali dvě esa, povedlo se nám šest sedm bloků a oni zkazili dost servisů. Hráli jsme velice dobře, vedli jsme ještě 23:18, ale pak už nedokázali otočit," popsal Nekola.

Ve třetím dějství už třetí tým italské ligy nepustil českého vicemistra ani jednou do vedení a potvrdil, že je největším favoritem Challenge Cupu. Liberec sice dal pět es oproti třem Piacenzy, jenže svou druhou zbraní blokem se neprosadil. Italové si v této herní činnosti připsali 19 bodů, Dukla měla bodových bloků jen osm.

"To není špatné, ale celkově měli obranu vynikající. Třetí set už dohráli v pohodě, my jsme sice donutili Papiho střídat, ale ukázali, že mají vyrovnanou lavičku," dodal Nekola.

Nejlepším mužem zápasu byl italský reprezentační univerzál Fei s 16 body, diagonální hráč Liberce Hadrava nasbíral o čtyři méně včetně čtyř es. V domácí odvetě už by kouč Nekola měl mít k dispozici i prvního nahrávače Řezníčka, kterého trápí potíže s kolenem a dnes až v závěru střídal mladšího nástupce Demara.

Copra Piacenza - Dukla Liberec 3:0 (14, 24, 16)

Rozhodčí: Van Gompel (Niz.), Telo (Alb.). Čas: 70 min. Diváci: 1 463.

Piacenza: Papi, Holt 7, Fei 16, Zlatanov 13, Simon 12, De Cecco, libero Marra - Corvetta 1, Vettori, Maruotti 7, Tencati 1, Ogurčák 1.

Liberec: Správka 4, Kaminski 5, Hadrava 12, Hýský 4, Staněk 4, Demar 3, libero Kopáček - Burrow, Zajíček, Řezníček, Vodvárka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy