Diamantová liga 2024

Volejbalisté Liberce smetli Budějovice a poskočili do čela tabulky

Zápas o první místo v extralize volejbalistů vyhrál Liberec a po domácím vítězství 3:0 nad Českými Budějovicemi přeskočil Jihočechy v čele tabulky o bod. Dukla vyhrála jednoznačně, nejtěsnější poslední set skončil čtyřbodovým rozdílem.

Sport
zdroj: ČT4

Oba soupeři se potkali po šesti dnech od pohárového semifinále, v němž Jihostroj zvítězil v Kutné Hoře 3:2 a následně získal trofej. Domácí odveta před tisícovkou fanoušků se Liberci podařila: zápas 20. extraligového kola trval jen hodinu a 13 minut a domácí univerzál Jan Štokr si v něm připsal 17 bodů.

Hladkých vítězství 3:0 doma dosáhly i týmy Karlovarska, Ostravy a pražských Lvů. Pět setů se hrálo v Brně, kde nakonec výhru 3:2 ukořistila Odolena Voda. Kolo zakončí pondělní dohrávka Ústí nad Labem - Kladno.